Saskaņā ar SPKC datiem pēc divu mēnešu Covid-19 gadījumu pakāpeniska samazinājuma aizvadītajā nedēļā - no 21.novembra līdz 27.novembrim - Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis par 35,1%.
Perevoščikovs skaidroja, ka katru gadu pēc svētkiem redzams Covid-19 saslimstības pieaugums, un sociālie kontakti ir viens no ietekmējošajiem faktoriem - cilvēki socializējas un mazāk domā par distancēšanos.
Tāpat Covid-19 saslimstības pieaugumu var ietekmēt arī jaunā omikrona apakšpaveida - BQ1 - izplatīšanās, kas ir atvasinājums no BA.5 celma. Pēc Perevoščikova paustā, tas esot izplatās infekciozāks un patlaban Eiropā ieņem vadošo lomu.
"Šobrīd nav vienota modeļa, kas varētu labāk atspoguļot Covid-19 situāciju. Ir zinātnieki, kas prognozē, ka Latvijā Covid-19 saslimstības līmenis saglabāsies nemainīgs vai pieaugs. Ir arī tie, kas norāda uz turpmāko saslimstības samazinājumu. Tā vidējā prognoze varētu būt, ka tomēr samazināsies. Es uzskatu, ka saslimstības līmenis būs tāds, kāds tas ir pašreiz vai varbūt nedaudz vairāk. Gada beigās mēs redzēsim pieaugumu, taču tas nebūs tik dramatisks un ievērojams kā iepriekšējās reizēs," sacīja Perevoščikovs.
Tuvojoties svētkiem, pieaugs arī veikalu apmeklēšana, tādēļ Perevoščikovs iesaka padomāt par vakcināciju. Cilvēkiem, kuri saņem poti sešu mēnešu laikā, apmēram trīs četras reizes mazāka varbūtība inficētiem nekā nevakcinētajiem. Savukārt stacionēšanās risks vai nāves iespējamība ir vēl zemāka.
Ja tomēr sanāk apmeklēt vietas, kur distancēties nav iespējams, Perevoščikovs iesaka lietot medicīniskās maskas vai respiratorus, lai mazinātu inficēšanās varbūtību.