Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā, pirmdien ministrs Briselē piedalījās ES Ārlietu padomes sanāksmē, kuras laikā notika ES ārlietu ministru diskusija par Krievijas agresiju Ukrainā un situāciju Sāhelā un Mali. Ārlietu un aizsardzības ministri diskutēja arī par ES Stratēģisko kompasu drošībai un aizsardzībai.
Sanāksmē Rinkēvičs pauda nostāju, ka ir jāturpina maksimāls starptautiskais spiediens pret Krieviju, lai panāktu karadarbības pārtraukšanu Ukrainā. Tāpat ir būtiski uzturēt Krievijas starptautisko izolāciju un nosodījumu par tās agresiju pret Ukrainu.
"Prioritāri ir jāpanāk Krievijas agresijas pārtraukšanu pret noteiktajiem humanitārajiem koridoriem, nodrošinot ugunspārtraukšanu un neapdraudot civiliedzīvotāju evakuāciju un humānās palīdzības piegādes. Tāpat ir jāturpina koordinēta ANO un ES humānās palīdzības nodrošināšana Ukrainai," uzsvēra ministrs.
Rinkēvičs izteica atbalstu palīdzības sniegšanai Ukrainas militāro aizsardzības spēju stiprināšanai. Ārlietu ministrs norādīja, ka ir jāturpina papildu sankciju izstrāde un to pastiprināšana pret Krieviju un Baltkrieviju, izvērtējot ES iespējas atteikties no Krievijas energoresursu iegādes.
"Jāturpina vērties pret Krievijas izplatīto kara propagandu un dezinformāciju. Jāveicina Krievijas iedzīvotāju pieeja neatkarīgiem medijiem, tajā skaitā atbalstot Krievijas neatkarīgo mediju darbību drošā vidē un alternatīvas informācijas pieejamību sociālās saziņas vietnēs," akcentēja Rinkēvičs.
Ministrs izteica Latvijas atbalstu ES kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai.
Sanāksmē arī uzklausīja Moldovas ārlietu un Eiropas integrācijas lietu ministru Niku Popesku, kā arī izskatīja galvenos izaicinājumus bēgļu plūsmas pārvaldībā no Ukrainas, ar ko pašlaik saskaras Moldova. Rinkēvičs pateicās Moldovai par milzīgo darbu Ukrainas bēgļu uzņemšanā un izteica Latvijas apņemšanos turpināt sniegt divpusējo atbalstu Moldovai.
"Latvija atbalsta Moldovas ceļu uz integrāciju ES. Saskaņā ar asociācijas līgumiem Moldovai jāpanāk politisks un praktisks progress reformu īstenošanā un demokratizācijā. Pašlaik ir jāstiprina Moldovas noturība, jo īpaši enerģētikā, mazinot enerģētisko atkarību no Krievijas," pauda Rinkēvičs.