Politiķe šodien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā uzsvēra, ka veselības aprūpei atvēlētā papildu naudas ir lielākā starp nozarēm, tomēr sedz tikai ceturtdaļu vajadzību. "Vismaz daļēji Saeimas dotais solījums par atalgojuma palielinājumu būs izpildīts," teica politiķe.
Kritiku valsts attieksmei pret veselības aprūpi pauda opozīcijas deputāts Igors Pimenovs (S). "Veselības ministrijas budžetam ir ne tikai pragmatiska, bet arī politiska nozīme. Šajā gadsimtā ar kariņu daudz kas nav risināms, savukārt veselības aprūpes nepietiekama finansēšana var radīt nopietnas problēmas. [..] Karš ar Krieviju mums atnesīs mazāk ļaunuma nekā veselības aprūpes turpmāka vājināšana," tā izteicās Pimenovs, kritizējot valdību par nespēju rast papildu līdzekļus veselības aprūpes pienācīgai finansēšanai.
"Gaidiet ļoti stipru spiedienu budžeta izskatīšanas procesā," uzsvēra deputāts, piebilstot, ka, "ja cilvēks nevar tikt pie ārsta, gaida rindā un nomirst, tad jautājumi par situācijas efektivitāti ir jāuzdod".
Komisijas vadītājs Mārtiņš Bondars (AP) norādīja, ka tas ir "palīgā sauciens". "Pat esot pozīcijā, varu piekrist, ka veselībai vajag vairāk," teica Bondars.
Viņķele akcentēja, ka nepietiekamais nozares finansējums iztirzāts ikvienā sarunu formātā un pie katra galda, neatkarīgi no tā, kāda ir bijusi valdības konfigurācija, vai kurš ir bijis ministrs.
"Šis fakts turpinās gadu desmitiem. Izmaiņas ir iespējamas, bet ne ar pārdalēm starp nozarēm. Atbilde slēpjas šīs Saeimas un valdības gatavībā palūkoties uz ilgi ignorētu faktu, proti, cik naudas pret iekšzemes kopproduktu iekasējam nodokļos. Atbilde slēpjas tajā, kā palielināt nodokļi ieņēmumus budžetā," uzskata Viņķele.
Politiķe aģentūrai LETA uzsvēra, ka partiju apvienība Attīstībai/Par! sarunās par nodokļu reformu uzstās uz iespēju kāpināt nodokļu ieņēmumus, pārskatot virkni nodokļu, uz kuriem Latvijai norādījušas arī starptautiskās organizācijas
jupis
kā tur ir?
Horošijs