Savulaik bija iecere visus zinātniskos institūtus palikt zem zinātnes universitātēm. Arī OSI, kas ir lielākais jaunu medikamentu izstrādes un pētniecības centrs Baltijas valstīs. Vai šī ideja ir nolikta plauktā?
Vai tā ir palikusi tikai idejas līmenī, grūti teikt. Varbūt aktualizēsies sakarā ar augstskolu konsolidācijas procesiem. Bet varbūt tā atzīta par nepraktisku. Ja tāds lēmums būs, ātri gan tas nenotiks, jo slēpj sevī daudz un dažādus aspektus, kas jāņem vērā. Runājot par ciešāku sadarbību ar augstskolām, tad tāda mums jau ir gan ar Latvijas Universitāti, gan Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), gan Rīgas Stradiņa universitāti (RSU). Katrā ziņā visi stāsti par kritisko masu nekur nav pazuduši, un zināmā mērā tiem ir arī taisnība. Liels kuģis ir stabilāks un iet pāri visiem lielajiem viļņiem, bet, no otras puses, tas ir mazāk manevrētspējīgs. It īpaši ņemot vērā Latvijas zinātnes finansēšanas sistēmu, kas ir projektos balstīta un ārpus tiem – ļoti maz vai nemaz. Tādas mazas organizācijas, kāda ir OSI ar 250 darbiniekiem, spēj vieglāk adaptēties dažādām pārmaiņām un īstenot projektus.
Tas attiecas arī uz zāļvielu atklāšanas platformas pilnveidošanu? Tikko durvis vēra OSI jaunais Biotehnoloģiju korpuss.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 11. aprīļa, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!