Tas, ka viņa divu dienu Maskavas apmeklējuma laikā izraidīti trīs ES diplomāti, liecina, ka Maskava "negrib izmantot iespēju risināt konstruktīvāku dialogu ar ES", bloga ierakstā svētdien pauda ES augstākais diplomāts.
Blokam "būs jāizdara secinājumi", viņš norādīja, uzstājot, ka "dalībvalstīm būs jālemj par nākamajiem soļiem, un, jā, tie var ietvert sankcijas".
Bijušais Spānijas ārlietu ministrs vizīti raksturoja kā "ļoti sarežģītu" un atzina, ka atgriezies Briselē "ar dziļām bažām".
"Šķiet, ka Krievija arvien liekākā mērā atvienojas no Eiropas un raugās uz demokrātiskām vērtībām kā uz eksistenciālu draudu," viņš norādīja.
Borreljs aizstāvēja vizīti Maskavā, kas izpelnījusies dažādus ES dalībvalstu vērtējumus.
"Mums ir jāstājas pretī izaicinājumiem, arī tiekoties ar citiem viņu pašu teritorijā, arī tad, kad izvēršas negatīvi notikumi", lai labāk izvērtētu speramos soļus, skaidroja Borreljs. "Ja mēs gribam drošāku pasauli rīt, mums šodien jādarbojas apņēmīgi un jābūt gataviem uzņemties zināmus riskus."
Borreljs par savu vizīti ES ārlietu ministrus informēs 22.februārī, bet ES līderi par saspringtajām attiecībām ar Maskavu diskutēs samitā martā.
ES sankciju noteikšana ir atkarīga no dalībvalstīm, un šādam lēmumam ir nepieciešams vienbalsīgs 27 dalībvalstu atbalsts.