Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Dombrovskis: Iztaujāšanā EP noritēja bez pārsteigumiem

Noklausīšanās jeb iztaujāšana Eiropas Parlamenta (EP) atbildīgajās komitejās ir nopietns pārbaudījums jebkuram Eiropas komisāra amata kandidātam, uz kuru ir nopietni jāgatavojas, šodien žurnālistiem pauda Eiropas Komisijas (EK) izpildviceprezidenta amata kandidāts Valdis Dombrovskis (JV).

Politiķis norādīja, ka šodien notikušajā iztaujāšanā lieli pārsteigumi nebija – viņam tika pajautāts par fiskālās politikas koordināciju, par Eiropas sociālā pīlāra principu ieviešanu, ekonomikas tā dēvēto zaļu transformāciju un cīņu ar noziedzīgu iegūtu līdzekļu legalizāciju.

Dombrovskis akcentēja, ka EK ir pietiekoši ambiciozi sociālās politikas plāni, kas palīdzētu iedzīvotājiem. Viņš vērsa uzmanību uz kopīgā redzējuma ieviešanu minimālajām algām, lai tās tiek noteiktas tā, ka nodrošina pienācīgu iztiku. Tāpat notiek darbs pie citiem soļiem strādājošo situācijas uzlabošanai, tajā skaitā to, kas strādā digitālo platformu ekonomikā.

Komentējot jautājumu par Eiropas Savienības ekonomikas pieauguma bremzēšanos, EK izpildviceprezidenta amata kandidāts norādīja, ka tam pamatā ir dažādi riska faktori - Ķīnas ekonomikas bremzēšanās, kaimiņu reģionu nestabilitāte, globālie tirdzniecības strīdi un Brexit.

Reizē ekonomikā neesot tādu pārkaršanas pazīmju, kādas bija 2008. un 2009.gadā, tāpēc tāda veida krīzes atkārtošanās nav paredzama, skaidroja Dombrovskis. Viņš arī akcentēja, ka eirozona tagad ir labāk sagatavota ekonomikas attīstības tempa samazinājumam nekā pirms desmit gadiem.

Kā ziņots, politiķi šodien izvaicāja EP Ekonomikas un monetāro jautājumu un Nodarbinātības un sociālo lietu komiteju deputāti.

Dombrovskis pretendē uz portfeli, kuram dots apzīmējums "Ekonomika cilvēku labā", tāpat viņš būs finanšu pakalpojumu komisārs.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Diena pēc budžeta pieņemšanas

Mums ir politiskā vide, kurā budžeta pieņemšana allaž ir bijusi kā atskaites punkts brīdim, pēc kura valdošā koalīcija var nedaudz atslābināt disciplīnas rāmjus, jo ir pārvarēts katrai valdībai kr...

"Pareizie" un "nepareizie"(2)

Veidi, kā tiek atlasīti augstos valsts amatos apstiprināmie, un arī jezga ap šo procesu vienmēr piesaista īpašu uzmanību. Pavisam nesen piedzīvojām seriālu, ko varētu raksturot gluži kā ceļa izbūvi...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē