Laika ziņas
Šodien
Apmācies

ES aģentūra: Koronavīrusa pandēmija nav sasniegusi kulminācijas punktu

Nav nekādu pazīmju, ka koronavīrusa pandēmija Eiropā būtu sasniegusi kulminācijas punktu, trešdien brīdināja Eiropas Slimību novēršanas un kontroles centrs (ECDC).

"Neraugoties uz pirmajām liecībām no Itālijas un Austrijas, ka inficēšanās un nāves gadījumu skaits sarūk, šobrīd nav nekādu pazīmju, ka [Eiropas Savienības/Eiropas Ekonomiskās zonas] līmenī epidēmijas kulminācijas punkts būtu sasniegts," jaunākajā riska izvērtējumā norādīja Zviedrijā bāzētā ES struktūra.

Atkal tiek ziņots par lielu inficēšanās skaita pieaugumu EEZ valstīs un Lielbritānijā.

"Pašreizējā situācijā sagaidāma nepārtraukta vīrusa izplatīšanās," norādīja ECDC direktore Andrea Ammona.

"Joprojām būtu pāragri pēkšņi atcelt visus kopienas un fiziskās distancēšanās pasākumus ES/EEZ un Apvienotajā Karalistē, kaut arī šie stingrie pasākumi var būt samērā graujoši sabiedrībai ekonomiskajā un sociālajā līmenī," viņa piebilda.

Līdzās 27 ES valstīm EEZ ietilpst arī Norvēģija, Islande un Lihtenšteina. Šajās 30 valstīs un Lielbritānijā miruši vairāk nekā 55 000 cilvēku, kas bija inficējušies ar Covid-19 vīrusu. Apstiprināti vairāk nekā 630 000 inficēšanās gadījumu.

Top komentāri

Itamars Toledano
PANDĒMIJAS sākas lēni, bet strauji uzņem apgriezienus. Lūk, no pērnā gada līdz šā gada aprīlim, apmēram 4 mēnešu laikā, ''sagaidījām'' miljonu inficēto. Nu, no 3.aprīļa līdz šodienai (7 dienu laikā) jau 1,6 miljoni! Ja TĀDĀ tempā turpināsies, tad līdz miljardam vairs tālu nav!
Protams!
P
Tas laiks, kad miroņi uz ielām gulēs, un nebūs, kas tos savāc, vēl tikai priekšā. Arī Grēku Plūdu laikā par Noa smējās, un KUR palika tie smējēji?
Irlielāmērāticams
I
ka taisnība ir manam itāļu čomam, kurš jau mēnesi atpakaļ stāstīja par itāļu neveselīgo paradumu bezjēgā lietot antibiotikas pie katra mazākā puņķa. Nu, kad ir patiesa vajadzība tikt galā ar plaušu karsoņiem, atibiotikas vairs "nestrādā".
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē