To, kā Maska dibinātā kompānija ar šova elementiem izmēģina jauno raķeti un nogādā izplatījumā manekenu Speismenu, kurš turklāt sēž elektroautomašīnā Tesla Roadster, SpaceX tiešraidē vēroja aptuveni trīs miljoni cilvēku, bet daudzi bija devušies uz Floridu, lai iespaidīgajam skatam būtu liecinieki klātienē.
Pats miljardieris, kurš iepriekš izteicās, ka izmēģinājums būs vai nu "labs raķetes starts, vai lieliska uguņošana", pēc tam, kad izmēģinājums tomēr bijis veiksmīgs, neslēpa savu sajūsmu: "Es joprojām mēģinu aptvert visu, kas noticis, jo tas man aizvien šķiet diezgan sirreāli."
Masks neslēpa, ka līdz pat pašam startam nebija pārliecības, ka viss noritēs kā iecerēts.
Par divu starta paātrinātāju sinhrono nosēšanos Kenedija vārdā nosauktajā kosmosa centrā Masks izteicās, ka tā "ir visaizraujošākā lieta, ko jebkad esmu pieredzējis".
Kamēr Speismena tālākais liktenis, ja Maskam izdosies realizēt savu ieceri, būs riņķot orbītā ap Sauli, SpaceX raķetes veiksmīgais starts nozīmē jaunu apvāršņu pavēršanu gan kompānijai, gan visai kosmosa izpētes jomai kopumā. Abi sānu starta paātrinātāji, kas veiksmīgi nogādāti atpakaļ uz sauszemes, jau iepriekš vairākkārt izmantoti. Pirms nozarē darbību sāka SpaceX ar mērķi pamatīgi samazināt kosmisko lidojumu izmaksas, kosmosa izpētes aģentūru rīcībā esošās nesējraķetes bija vienreiz lietojamas, un katram lidojumam vajadzēja būvēt jaunu.
Karlis
Johaidi