Polija un Ungārija Eiropas Tiesā apstrīdējušas jaunos Eiropas Savienības (ES) noteikumus, kas sasaista bloka budžetu ar demokrātijas pamatstandartu ievērošanu.
Ungārija un Polija pirmdien uzlikuši veto Eiropas Savienības (ES) ilgtermiņa budžetam un bloka tautsaimniecības atveseļošanas paketei pēc Covid-19 izraisītās krīzes, tādējādi izsakot savu protestu pret ES fondu līdzekļu piešķišanas sasaisti ar tā dēvētās likuma varas ievērošanu.
Eiropas Parlamenta (EP) un Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu sarunvedēji otrdien panākuši politisku vienošanos par bloka daudzgadu budžetu 2021.-2027.gadam, kura apmērs ir triljons eiro, paziņoja EP un ES Padomes pārstāvji.
Mūsu valdība ir pamatoti lepna uz Eiropadomes iznākumu - 10.5 miljardi eiro Latvijai septiņos gados patiesi nav nekāds nieks. Taču vēl daudz lepnāki uz sevi ir Polijas un Ungārijas valdību vadītāji, un saprotams, kāpēc. Pretēji gaidītajam, naudu no nākamā daudzgadu budžeta un pēckrīzes atjaunotnes fonda Eiropadome nespēja skaidri saistīt ar demokrātijas un tiesiskuma ievērošanu dalībvalstīs.
Latvija no 2021. līdz 2027. gadam no Eiropas Savienības (ES) budžeta grantos saņems 10,5 miljardus eiro, kas ir par 39% vairāk nekā šajā plānošanas periodā. To paredz vakar no rīta noslēgušās ES līderu sarunas, kas ilga 90 stundas, un tas bija viens no garākajiem ES samitiem vēsturē.
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm ir svarīgi panākt vienošanos par nākamo ES daudzgadu budžetu, turklāt Covid-19 saslimšanas izraisītās krīzes dēļ tam būtu jābūt ambiciozākam par tagadējo, intervijā aģentūrai LETA pauda Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks ekonomikas un finanšu pakalpojumu jautājumos Valdis Dombrovskis.
Eiropas Savienības (ES) samits par bloka budžetu nākamajiem septiņiem piektdien beidzies ar strupceļu, 27 dalībvalstīm nespējot rast kopīgu pamatu, pavēstīja līderi.