Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Finanšu izlūkošanas dienests

Ziedot.lv: mums nav ne tiešas iespējas, ne pilnvaru pārbaudīt ziedojumā saņemtās naudas izcelsmi

Būtiski pastiprinot cīņu pret naudas atmazgāšanu, zem banku, uzraugu un tiesībsargu lupas nonācis arī nevalstisko organizāciju (NVO) sektors. Tam par iemeslu, uzraugu skatījumā, ir iespējamība, ka NVO var tikt izmantoti noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijā. Šeit būtiski piebilst NVO sektora pārstāvju atziņu - organizācijai, saņemot jebkāda veida ziedojumu, lielā mērā primāri jāpaļaujas uz banku veikto kontroli pirms naudas ieskaitīšanas organizācijas kontā, jo fondu rīcībā nav ne vajadzīgo instrumentu un kapacitātes, ne arī tādu pilnvaru, kas ļautu pārbaudīt ikviena ienākošā ziedojuma izcelsmes likumību. Papildu tam NVO aicina pievērst uzmanību, ka noteikumus, kas ir spēkā 2020. gadā, nevar salīdzināt ar tiem, kas bija spēkā pat pirms diviem, trijiem gadiem, nemaz nerunājot par senāku vēsturi.

KNAB soda FID priekšnieci

Izvērtējot Dienas publikācijā minētos faktus, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir saucis pie administratīvās atbildības Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) priekšnieci Ilzi Znotiņu. KNAB informē, ka ierosināta administratīvā pārkāpuma lieta un saskaņā ar pārkāpuma laikā spēkā bijušo Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu (tagad tas zaudējis spēku) Znotiņai ir piemērots sods

FID pārmet bankām AML neizpratni un to patieso jēgu

Finanšu izlūkošanas dienests (FID) savā darbā ir konstatējis neizpratni par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas prasībām un to patieso jēgu, teikts FID izplatītajā paziņojumā, kas tapis pēc aizsardzības ministra Arta Pabrika (AP) pārmetumiem, ka pārmērīgi stingro banku prasību dēļ Latvijas komercvide ir zaudējusi konkurētspēju.

Znotiņa: FID nav prieka strādāt ar vairākām Latvijas bankām

Finanšu izlūkošanas dienestam nav prieka strādāt ar vairākām bankām, kuras turpina strādāt, nebalstoties uz riskos bāzēto pieeju, trešdien Finanšu nozares asociācijas diskusijā Atbilstības kultūra - ilgtspējīgas attīstības pamats sacīja Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) vadītāja Ilze Znotiņa.

Par bailēm un alkatību

Bailes – tās ir rekomendējošie ieteikumi un metodoloģija, kā arī starptautiskās un vietējā uzrauga prasības bankām attiecībā uz klientiem, to darījumiem un attiecīgi – iekšējām procedūrām un kārtību, kā tas notiek. Vispārīgi izklausās pareizi un salīdzinoši vienkārši.

Nenopietna attieksme pret pretkorupcijas prasībām

Mēneša laikā pēc tam, kad Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs paziņoja, ka Ilze Znotiņa nav drīkstējusi un nedrīkst Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) priekšnieces amatu savienot ar amatu privātā kapitālsabiedrībā, un sāka pārbaudi, viņa šo vēl maijā ieņemto posteni ir "atcerējusies" ierakstīt savā pagājušā gada amatpersonas deklarācijā, taču joprojām ieņem šī uzņēmuma likvidatores posteni. Tikmēr virkne jautājumu saistībā ar iestādes vadītājas potenciālajiem interešu konfliktiem tā arī paliek neatbildēti.

Divus gadus pārkāpj likumu

Finanšu izlūkošanas dienests ir Ministru kabineta pārraudzībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas veic aizdomīgu darījumu kontroli, un tieši šīs finanšu sistēmas ''kapitālā remonta'' apstākļos īpaši nozīmīgās iestādes priekšniece Ilze Znotiņa ne tikai savā amatpersonas deklarācijā ir noklusējusi faktu, ka visu pagājušo gadu turpinājusi pildīt valdes locekļa pienākumus pašai piederošā juridisko pakalpojumu firmā, bet gandrīz divus gadus pārkāpusi likumu, šo amatu nepametot.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide