Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Finanšu izlūkošanas dienests

AT priekšsēdētājs: Procesa virzītāji akli atkārto Finanšu izlūkošanas dienesta ziņojumā minēto

Procesa virzītāji lēmumos par procesa nodošanu tiesai kā pierādījumu akli atkārto Finanšu izlūkošanas dienesta ziņojumā minēto pamatojumu, lai gan mantas īpašnieks to jau ir ar pierādījumiem atspēkojis, šādu viedokli starptautiskā simpozijā Noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizācija: aktuālās tendences un nākotnes izaicinājumi paudis Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētājs Aigars Strupišs.

Aizdomīgu naudu var konfiscēt, par noziegumu nerunājot

Finanšu izlūkošanas dienestam (FID) ir nepieciešams finanšu līdzekļus aizturēt, pēc tam policija, veicot izmeklēšanu, konstatē, ka līdzekļi, visticamāk, ir noziedzīgi iegūti un tādēļ arestējami. Tā ekskluzīvā intervijā žurnālam Dienas Bizness stāsta FID priekšniece Ilze Znotiņa.

Raidījums: Deputāta Eglīša piedāvātie likuma grozījumi sadusmo FID

Grūtāk nekā bija plānots cauri Saeimai virzās grozījumi netīrās naudas apkarošanas likumā. Atbildīgā komisija pēdējās nedēļās ar brīžiem sakāpinātām emocijām skatījusi deputāta Gata Eglīša (JKP) sagatavotos priekšlikumus, kas izsaukuši lielu pretestību no Finanšu izlūkošanas dienesta (FID), vēsta LTV raidījums De Facto.

Znotiņa tiesām atkārtoti norāda: noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas lietās liecinieki jāaicina nav

Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) vadītāja Ilze Znotiņa atkārtoti uzsvērusi pārliecību, ka noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas lietās liecinieki uz tiesu nav jāaicina, jo to vairākums nekādus paskaidrojumus tāpat nebūs spējīgi sniegt. "Ko visi šie zicpriekšsēdētāji un zicdirektori no Lietuvas, Baltkrievijas, Kazahstānas vai citām valstīm var paskaidrot par naudas plūsmām uzņēmumā? Viņi neko nespēj pateikt par to, kā notikuši darījumi starp Seišelu salu, Belīzas un Kaimanu salās reģistrētajiem uzņēmumiem, " Znotiņa atzinusi intervijā Latvijas Avīze.

Problēmas ar nevainojamas reputācijas kritēriju noteikšanu aizsākušas sarunas par Znotiņas atbilstību amatam

Problēmas ar nevainojamas reputācijas kritēriju noteikšanu likumā, kā arī aizvien nerimstošās sūdzības par finanšu sektoram noteiktajām pārmērīgajām prasībām valdības koalīcijā aizsākušas sarunas par Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) vadītājas Ilzes Znotiņas atbilstību amatam, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide