Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Imunitāte

Deviņas dabas veltes možumam

Pēc ziemas bieži izjūtam pavasara nespēku un izteiktu nogurumu. Pavasaris ir īstais laiks, lai dabīgā veidā stiprinātu imunitāti un ar uzviju atgūtu enerģiju. Apotheka sertificētā farmaceite Anna Kivleniece piedāvā izmēģināt viegli pieejamas un efektīvas dabas veltes, kas ir teicams resurss vitamīnu un minerālvielu uzņemšanai: "Pavasara gardumi ikdienas ēdienkartē sniegs ķermenim ne vien vitamīnus, bet arī šķiedrvielas, uzlabojot gremošanu un zarnu trakta darbību." Viņa iesaka vairākus vērtīgus dabas produktus, kas ļaus organismam atgūties pēc garās ziemas.

Saldumi pasliktina imunitāti

 Tas, ka saldumi liek vairāk smaidīt un kļūt laimīgākam, ir tiesa, bet saldumiem ir arī sliktā puse - tie pasliktina imunitāti.

Skrienot basām kājām, nostiprini veselību

Skriešana basām pēdām ir vissenākais pārvietošanās veids. Lai arī mūsdienās tā tiek piekopta kā alternatīva skriešanai apavos, patiesībā tieši tā ir skriešanas kustības pamatā, jo specializētie sporta apavi savu attīstības gājienu ir sākuši tikai pagājušā gadsimta vidū. Tomēr arī šodien, kad sporta apavu tirgū ir atrodami visdažādākie modeļi jebkurai gaumei un noskaņai, ir skrējēji, kas izvēlas pārvietošanos basām, turklāt to skaits turpina augt.

Speciāliste: Pavasarī jāstiprina imunitāte

Oficiāli pavasaris jau ir iestājies, taču gaisa temperatūra Latvijā šobrīd joprojām ir salīdzinoši zema. Laika apstākļi ir mānīgi, līdz ar to ikvienam vajadzētu īpašu uzmanību pievērst apģērba izvēlei, un, protams, imunitātes stiprināšanai.

Aukstumā jāsargā elpceļi

No aukstuma īpaši jāsarga ne tikai perifērās ķermeņa daļas - deguns, vaigi, ausis, rokas, kāju pirksti, bet arī elpceļi, kurus var kairināt aukstais gaiss.  Īpaši jāuzmanās tiem, kuriem jau ir kādas veselības problēmas  - astma, bieži bronhīti, klepus u.c. Lai sals nekaitētu elpošanas orgāniem, jāņem vērā vairāki aspekti.

Vīrusu laikā kājām jābūt siltām

 Mums visām tik labi zināms, kā sevi pasargāt no sezonas slimībām, tomēr cik daudzas šīs zināšanas ikdienā patiešām izmanto? Atgādinām, kāds ir profilakses minimums! 

Dabas veltes rūpēm par veselību

Aukstajā gada sezonā īpaši būtiski ir stiprināt savu imunitāti, lai izvairītos no dažādiem vīrusiem. Imunitātes stiprināšanai iespējams izmantot dabas produktus, kas maksās mazāk nekā medikamenti, turklāt būs veselīgāki arī organismam. Naudas plānošanas centrs apkopojis vienkāršus padomus, kā izvairīties no saaukstēšanās un liekiem papildu tēriņiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide