Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Privatizācija

Atkal rosina otro privatizācijas vilni

Ar īpaši aicinātu ārvalstu ekspertu dalību un priekšlasījumiem pagājušās nedēļas piektdienā notika biržas Nasdaq Riga un a/s Prudentia organizēta diskusija Kā valsts uzņēmumu kotēšana biržā veicina ekonomisko izaugsmi?, kur galvenais akcents tika likts uz to, ka privātā kapitāla jeb investoru ienākšana valsts kapitālsabiedrībās veicināšot gan pašu uzņēmumu efektivitātes paaugstināšanos, gan arī valsts kopējās ekonomikas izaugsmi. Lai gan pasākuma rīkotāji šajā kontekstā ļoti pamanāmi izvairās lietot vārdu "privatizācija", tomēr teju visu ārvalstu ekspertu prezentācijās par privātā kapitāla piesaistes pozitīvajiem aspektiem pavīdēja tieši vārds "privatizācija".

papildināta (11:36) - Valdībai nodots slepens ziņojums par iespējamo Lattelecom un LMT apvienošanu

Valdībā plānots izskatīt slepenu ziņojumu par abu valstij daļēji piederošo telekomunikāciju uzņēmumu Lattelecom un Latvijas Mobilais telefons (LMT) apvienošanu un privatizēšanu, ceturtdien vēsta žurnāls Ir. Ekonomikas ministra Daniela Pavļuta preses sekretāre Daiga Grūbe portālam Diena.lv norādīja - šobrīd netiek apspriesta uzņēmumu privatizācija, bet tiek vērtēti iespējamie uzņēmumu pārvaldības modeļi.

Lembergs: Pavisam sīki ieteikumi Sondorei–Kukulei

Apskurbuši no pēkšņi iegūtās varas, drīzvien pēc ārkārtas Saeimas vēlēšanām Zatlera Reformu partijas politiķi sabiedrībai atklāja savu galveno mērķi – privatizēt Latvijas brīvostas.

Privatizācijā izmantoti 95,2% sertifikātu

Līdz 2012.gada 1.februārim privatizācijā izmantoti 106,97 miljoni sertifikātu, kas ir 95,2% no piešķirto sertifikātu skaita, biznesa portālu Nozare.lv informēja Ekonomikas ministrijas Juridiskajā departamentā.

Par augstāko izglītību Latvijā

 Piektdien biju Jelgavā, kur ar citiem Saeimas deputātu kandidātiem uzrunājām LLU studentus. Rezultātā radās šādas satraucošas pārdomas par mūsu augstāko izglītību – ja nākamā Saeima nepratīs izkļūt no strupceļa, kurā mēs šobrīd atrodamies, mēs vispār varam palikt bez studentiem. Pasaule mums steidz garām!

Dombrovskis: šobrīd aktīvi tirgojam tikai "Parex banku"

Šobrīd valdībai nav nekādu privatizējamo uzņēmumu saraksta un pašreizējais krīzes laiks nav piemērotākais laiks uzņēmumu daļu pārdošanai, bet, finanšu tirgiem atkopjoties, jautājums par privatizāciju varētu būt darba kārtībā, intervijā _Latvijas Avīze _norāda premjers Valdis Dombrovskis. Šobrīd ir tikai viens uzņēmums, ko valdība aktīvi tirgo - Parex banka.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide