Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +16 °C
Smidzinošs lietus
Piektdiena, 30. jūlijs
Valters, Renārs, Regnārs

Stādi

Līderis stādu audzēšanā Baltijā

A/s Latvijas valsts meži (LVM) struktūrvienība Sēklas un stādi ir lielākais meža stādu audzētājs Latvijā, kura pārvaldībā ir vienas no Eiropā modernākajām kokaudzētavām. Šogad tam aprit 20 gadu. Par to, kā šo gadu laikā klājies, stāsta kokaudzētavas direktors Guntis Grandāns.

Kur pirkt interesantus stādus?

Salaspils Nacionālā botāniskā dārza siltumnīcās uzziedējušas populārākās un iecienītākās vasaras puķes – gan apstādījumiem, gan balkonu noformēšanai. Botāniskais dārzs gaida ciemos visus puķu mīļus!

Dārziņš uz balkona

Gribas stādīt, bet nav dārza? Sava zemes pleķīša neesamība nav šķērslis, un zaļo īkšķīšu īpašniekiem nav jāsamierinās tikai ar telpaugu lološanu. Ir dārzeņi un zaļumi, kas lieliski izaug uz balkona puķu kastēs un pat uz palodzēm telpās. Varat šos augus dēstīt agrāk kā īstajā dārzā, jo uz balkona augošos vieglāk pasargāt no salnām. Ja stādu konteineru nav daudz, uz nakti tos sākumā varat pat nest telpās.

Agronomi: Dažādos tirdziņos pārdotajiem stādiem vēlams rūpīgi izpētīt izcelsmi

Sākoties dārzkopības sezonai, stādu pircējiem dažādos tirdziņos vēlams rūpīgi aplūkot noskatīto pirkumu, lai noteiktu tā izcelsmi un tādējādi iegādātos stādu, kurš ar garantiju izdzīvos vietējos klimatiskajos apstākļos, aģentūru LETA informēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) speciālisti.

Agronoms: Pērkot stādus dārzam, jāprasa pēc augu pases

Lai izvairītos no slimu un Latvijas klimatam nepiemērotu stādu iegādes, iedzīvotāji aicināti pirkt tikai tos augus, kuriem izsniegtas augu pases, aģentūru LETA informēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Augkopības nodaļas eksperti.

Latvijas Valsts meži šogad eksportējuši jau 9,4 miljonus stādu

Šā gada desmit mēnešos AS Latvijas Valsts meži (LVM) struktūrvienība LVM Sēklas un stādi realizējusi 44 miljonus stādu, no kuriem 9,4 miljoni eksportēti ārvalstu klientiem, kas ir ievērojams pieaugums salīdzinājumā ar pērn visa gada laikā eksportētajiem 8,8 miljoniem stādu, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Līdz ar siltumu aug zaļums: Laiks sēt un stādīt

Daudzi no sagatavošanās darbiem dārzkopības sezonas sākumam jau paveikti, bet maijs ir tas laiks, kad aktīvi darboties, iekārtojot dobes, stādot iepriekš sasētās un izpiķētās puķes un dārzeņus, kā arī citus augus. Par maijā veicamajiem piemājas un dārza darbiem stāsta Jāņa Aldermaņa dārzniecības direktore, bioloģijas zinātņu doktore Vija Rožukalne.

Zemes dienā aicina uz Urbānās Dārzniecības Darbnīcu

Katru gadu 22.aprīlī vairāk kā miljards cilvēku visā pasaulē (Rīgā, Riodežanero, Romā u.c.) stāda kokus, tīra pludmales un iesaistās dažādās ar vides uzkopšanu un saudzēšanu saistītās aktivitātēs. Šī gada tēma ir Zaļās pilsētas. Lai atzīmētu šo dienu, biedrība homo ecos: aicina piedalīties Urbānās Dārzniecības Darbnīcā, kur ne tikai pastāstīsim par tādām interesantām tēmām kā mājas kompostēšana, rūpēšanās par augiem un plastmasas pudeļu pārveidošana puķu/stādu vietnēs, bet arī nodosimies praktiskām lietām – sava vertikālā dārza veidošanai. 

Botāniskajā dārzā magnoliju ziedēšanas laikā rīko Pavasara svētkus

Rīgas Botāniskajā dārzā, sākot ziedēt magnolijām, tiek rīkoti Pavasara svētki, kuru laikā ikviens dārza apmeklētājs varēs izstaigāt pavasara puķu takas un priecāties par Latvijā lielāko ziedošo krūmu kolekciju, iegādāties dārzkopības preces, kā arī piedalīties sēklu maiņas pasākumā un diskusijā par sēklu daudzveidības saglabāšanu. 

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide