Veiksmes noslēpums ir spēja radīt tādus apstākļus, kas katram augam ir visnepieciešamākie, tas nozīmē – jāparūpējas par siltumu, mitrumu, apgaismojumu un augsni. Svarīgi, lai tā ir gana bagāta ar barības vielām un tās struktūra ir augiem piemērota, taču paeksperimentēt ir vērts, uzskata Latvijas Stādaudzētāju biedrības valdes priekšsēdētājs Andrejs Vītoliņš.
Ar ko sākt? Ar plānošanu! Aplūkojiet vietu, kur esat iecerējuši augus novietot. Jāsaprot, cik daudz vietas ir un kādus puķpodus, kastes varēsiet novietot. Līdz ar to arī nākamais solis ir saprast, kādiem augiem tur patiks un kā veidot kompozīciju, lai visiem pietiek platības, gaismas, gaisa. Svarīgi arī, kombinējot dažādu augu stādījumus vienā kastē, izvērtēt, kādas katram barības vielas nepieciešamas, cik bieži jālaista un kurš augs ar kuru "draudzējas". Gan vietas taupīšanas nolūkā, gan rūpējoties par estētiku, droši stādiet kopā dārzeņus, garšaugus un dekoratīvos augus. Ir puķes, kas ne tikai skaisti zied un priecē ar izskatu, bet tās var lietot arī uzturā, dekorējot salātus, desertus un kaltētas pievienojot ēdieniem, tējām. Tādas ir kumelītes, atraitnītes, samtenes, kreses.
Izvēloties šķirnes, raugieties, kuras ir nokarenes un aizsegs puķpodu, ja tas nav pārāk glīts, bet kuras stiepsies garumā. Noskaidrojiet, cik kupls izaugs dēsts, un nesastādiet augus pārāk blīvi, it sevišķi, ja tie ir tādi, kuriem ilgi jāaug, līdz nobriedīs raža, piemēram, tomāti, gurķi. Ja augs vijas augšup, rēķinieties, ka to būs nepieciešams nostiprināt, atsiet.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena trešdienas, 4. aprīļa, numurā! Ja ir vēlme laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!