Arī šogad turpināsies Lāčplēša dienas tradīcija - svecīšu iedegšana un izvietošana 11.novembra krastmalā uz Rīgas pils vēsturiskā apkārtmūra, informēja VAS Valsts nekustamie īpašumi, kas īpaši šim notikumam uzstādījusi tērauda aizsargsietu un iekārtojusi pils mūra apkārtni svecīšu izvietošanai.
Mums Latvijā ir gan ziemas saulgrieži ar bluķa vilkšanu, piparkūku cepšanu un maskošanos, gan kristīgie Ziemassvētki ar svētvakaru baznīcā un Ziemassvētku vecīti. Esam arī sapratuši, cik bezjēdzīgi ir strīdēties par vienīgajām pareizajām svinēšanas tradīcijām, kuras var būt gan sadzīviski praktiskas, gan noslēpumainas, bet dažu reizi pat aplam muļķīgas, lai gan vairākās paaudzēs pārmantotas. Par to visu raisījās saruna ar folkloristi, filozofi, Valsts izglītības satura centra folkloras projektu koordinatori, programmas Pulkā eimu, pulkā teku vadītāju, tradicionālās kultūras biedrības Aprika vadītāju un Latvijas Stāstnieku asociācijas dalībnieci Māru Mellēnu.
Ir dažādas olu krāsošanas metodes, bet vislabākās jau, protams, ir dabiskās. Brūnas, pelēkas, zilganas un dzeltenīgas olas varam iegūt itin vienkārši, bet kā tikt pie zaļām?
Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) pārstāvji otrdien, 20.decembrī, piedalīsies Bluķa vakarā Vecrīgā, lai, velkot bluķi, atteiktos no vecā un atbrīvotu ceļu jaunajam, portālu Diena.lv informēja LTRK sabiedrisko attiecību konsultante Rūta Grikmane.
Senajiem latviešiem ir daudz un dažādu ticējumu, kas saistīti ar Ziemassvētkiem, taču, ja vēlas, lai nākamais gads būtu bagātīgs, tad Ziemassvētkos jāēd deviņas reizes.
Jāņi ir gadskārtu svētki, kuru senās, tautiskās, pat pagāniskās tradīcijas daļā sabiedrības tiek uzturētas joprojām, bet citiem šie svētki asociējas ar ceptas gaļas ēšanu un alus dzeršanu piknikā, šlāgeriem skanot, un bieži vien - sliktos laika apstākļos, raksta laikraksta Diena pielikums Līgo Diena.
Atzīmējot Lieldienas, esam raduši daudz šūpoties un sisties ar krāsotām olām. Prominenta figūra Lieldienu svinībās pasaulē ir arī Lieldienu zaķis. Taču nebūt ne visur Lieldienas svin vienādi, turklāt dažas no pasaulē piekoptajām tradīcijām mums varētu šķist pat diezgan eksotiskas.Esam raduši olas krāsot dažnedažādās krāsās.
Šovakar lidz ar Lielās ceturtdienas dievkalpojumu sāksies baznīcas liturģiskā gada vissvarīgākās trīs svētās dienas jeb Triduum Paschale (latīņu val.), kas noslēgsies ar Kristus augšamcelšanās dievkalpojumu svētdienas rītā. Šajās dienās baznīca svin Kristus ciešanu, nāves un augšāmcelšanās noslēpumu.