Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Izsludina konkursu par 2023. gada Dziesmu un deju svētku latviešu skatuviskās tautas dejas koncerta vai uzveduma koncepciju(3)

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) izsludina konkursu XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku Latviešu skatuviskās tautas dejas koncerta vai uzveduma mākslinieciskā koncepcija. Tā mērķis ir noteikt labāko mākslinieciskās koncepcijas ieceri un dalībnieku, kas nodrošinās XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku Latviešu skatuviskās tautas dejas koncerta vai uzveduma īstenošanu 2023. gada 3. jūlijā, informēja LNKC Sabiedrisko attiecību speciāliste Lana Kazlauskiene.

Latvijas Nacionālā arhīva darbībai paredzēts attīstīt un modernizēt astoņas ēkas, aptverot visus reģionus

Valdība otrdien, 1. decembrī, apstiprināja Latvijas Nacionālā arhīva (LNA) ēku attīstības koncepciju, kas paredz sistemātisku tās infrastruktūras optimizēšanu, attīstīšanu un modernizēšanu, lai LNA varētu pilnvērtīgi, mūsdienu prasībām atbilstoši veikt savus uzdevumus, tostarp apkalpot apmeklētājus. Atbilstoši Kultūras ministrijas (KM), LNA un VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) izstrādātajai koncepcijai arhīvu darbību paredzēts nodrošināt, modernizējot 8 no 22 ēkām, kurās šobrīd strādā arhīvi, informēja KM sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks pirmie Jāņa Stradiņa akadēmiskie lasījumi(2)

Otrdien, 8. decembrī no plkst. 13 līdz 16.15 Stendera biedrība sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) iedibinās jaunu tradīciju, aicinot interesentus piedalīties pirmajos Jāņa Stradiņa akadēmiskajos lasījumos. Šī gada temats Kas ir un kas nav Sēlija? Sēlijas robežas laikā, telpā un sabiedrības apziņā. Notikums veltīts akadēmiķa Jāņa Stradiņa (1933–2019) piemiņai, informēja LNB sabiedrisko attiecību vadītājs Augusts Zilberts.

Radio NABA svin 18. dzimšanas dienu(1)

Ar Radio NABA personību, instruktoru un DJ sarūpētu svinīgu programmu otrdien, 1. decembrī, un oriģināliestudējumu Pasaka par Skalbi tiešraidē no Kultūras pils Ziemeļblāzma 3. decembrī Radio NABA atzīmēs savu 18. gadadienu, informēja radio pārstāvji.

Cēsu pieteikums Eiropas kultūras galvaspilsētai 2027 ieguvis vizuālo identitāti

Oktobra vidū tika izsludināts atklāts vizuālās identitātes konkurss notikumam Cēsis – Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2027 un paziņots Cēsu EKG pieteikuma radošais koncepts – zvaigzne. Pēc konkursa žūrijas vērtējuma un komitejas apstiprinājuma par konkursa uzvarētāju kļuvis Jānis Bremmers, kura darbs tiks izmantots par pamatu pašvaldības vizuālajai komunikācijai ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu, informēja Cēsu novada pašvaldības pārstāvis Aleksandrs Abramovs.

Ģirts Majors: Dīkstāves atbalsta mehānismi diskriminē uzņēmumus, kas krīzi pārcieš jau no pandēmijas sākuma

Valdībā otrdien apstiprināti dīkstāves, daļējas dīkstāves un apgrozāmo līdzekļu atbalsta mehānismi diskriminē tos uzņēmumus, kuri krīzi pārcieš jau no pandēmijas sākuma šī gada martā, vai nu vispār apstādinot darbību, vai strādājot stingru ierobežojumu apstākļos, tādu viedokli paudis Kultūras ministrijas (KM) Latvijas Pasākumu rīkotāju un pasākumu producentu padomes priekšsēdētājs Ģirts Majors.

Ar koncertuzvedumu Pasaka par Skalbi Radio NABA svinēs savu 18. jubileju

"Kāpēc vairot skumjas, lai vairojas prieks!," ar šiem Kārļa Skalbes vārdiem LR6 - LU Radio NABA -, svinot 18 gadu jubileju, ikvienu aicina audio tiešsaistē 3. decembrī plkst. 20, vēlāk arī TV ekrānos vērot lieluzvedumu Pasaka par Skalbi, kas tiks raidīts no Radio NABA jubilejas televīzijas studijas kultūras pilī Ziemeļblāzma, informēja Radio NABA projektu vadītāja Anete Enikova.

Par Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas direktoru izraudzīts Ainars Šablovskis

Atklāta konkursa komisija Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas direktora amatam astoņu pretendentu konkurencē kā piemērotāko izraudzījusies līdzšinējo Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Studiju daļas vadītāju un Pūšaminstrumentu katedras vadītāju Ainaru Šablovski, informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs izveidojis digitālu valsts svētku programmu

Saistībā ar valstī noteiktajiem vīrusa Covid-19 izplatības ierobežojumiem, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM) šā gada 18. novembrī būs apmeklētājiem slēgts. Tomēr Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienā muzejs sabiedrībai piedāvā dažādas valsts svētku atzīmēšanas iespējas digitālā formātā, kas pieejamas visā pasaulē pasaulē, informēja muzeja pārstāvji.

Radošo personu atbalstam novirza papildu finansējumu 143 908 eiro apmērā

Radošo personu atbalstam Kultūras ministrija radusi papildu 143 908 eiro, pārdalot Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros nenotikušo klātienes norišu finansējumu Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammai Radošo personu nodarbinātības programma. No Latvijas valsts simgades programmai paredzētā finansējuma 55 775 eiro arī novirzīti KM profesionālo vidusskolu nolietotās datortehnikas atjaunošanai un attālinātā mācību procesa nodrošināšanai, informēja Kultūras ministrijā.

Sākas festivāla Staro Rīga līdzdalības akcija #Staro mājās

No 16. līdz 22. novembrim gaismas festivāla Staro Rīga organizētāji visus Latvijas iedzīvotājus, ieskaitot arī iestāžu un uzņēmumu darbiniekus, aicina savos sociālo mediju profilos izvietot pašu veidoto gaismas noformējumu fotogrāfijas vai videomateriālus, izmantojot tēmturi #staromajas.

Novembrī sāks atzīmēt barikāžu trīsdesmitgadi(2)

1991. gada barikāžu muzejs izsludina Barikādēm 30 centrālos notikumus un programmu, kas būs īpaši veidota visu notikumu vērošanai tiešsaistē. Muzejā gaidāma jauna izstāde, paredzētas īpašas tiešsaistes sarunas, janvārī norisināsies brīvdabas fotoizstādes, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā - barikāžu trīsdesmitgadei veltīta konference, atceres pasākumi Zaķusalā un pie Vecmīlgrāvja tilta, savukārt kā centrālais Barikādēm 30 notikums iecerēts 1991. gada janvāra barikāžu rekonstrukcija, kas atdzīvinās 30 gadu seno notikumu sajūtas un garu.