Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Cits

Ķīna un Krievija brīdina ASV neizvietot raķetes © DIENA(9)

Ķīna un Krievija ir brīdinājušas par pretpasākumiem, ja ASV izstrādās un šo valstu tuvumā izvietos tuva un vidēja darbības rādiusa raķetes. Vašingtona pagājušajā nedēļā oficiāli pameta aukstā kara laikā starp ASV un Padomju Savienību noslēgto Līgumu par vidēja un tuva darbības rādiusa raķešu likvidāciju (INF), norādot uz Krievijas pārkāpumiem un pieaugošajām Ķīnas militārajām spējām.

Ziemeļkoreja izmēģina ballistiskās raķetes

Ziemeļkoreja otrdienas rītā izmēģināja divas tuva darbības rādiusa ballistiskās raķetes, izšaujot tās no savas austrumu piekrastes, vēstīja Dienvidkorejas ziņu aģentūra Yonhap, atsaucoties uz armiju Seulā.

Sprādzienā Kairā 20 bojāgājušie

Ēģiptes galvaspilsētā Kairā spēcīgā sprādzienā gājuši bojā 20 un ievainoti vairāk nekā 30 cilvēki, ko varasiestādes raksturojušas kā teroristisku incidentu.

Indija atceļ Kašmīras īpašo statusu(1)

Indijas valdība pirmdien atcēlusi Kašmīras īpašo statusu un nolēmusi pārveidot reģiona pārvaldi, kas ir nozīmīgākais solis, kāds sperts Kašmīras jautājumā pēdējos 70 gados.

Nīderlandē stājies spēkā nikābu aizliegums © DIENA(15)

Nīderlandē ceturtdien spēkā stājās aizliegums publiskās vietās valkāt musulmaņu sieviešu tradicionālās galvassegas, kas pilnībā aizsedz seju. Par tā pārkāpšanu draudēs naudassods. Pagaidām nav skaidrs, vai aizliegums būs efektīvs, jo vairākas pilsētas un daudzas iestādes ir paziņojušas, ka to neieviesīs. Nīderlande pievienojas vairākām Eiropas valstīm, kur pēdējos gados ir ieviesti līdzīgi ierobežojumi musulmaņu sieviešu tradicionālo galvassegu valkāšanai sabiedriskās vietās.

Ruanda slēgusi robežu ar Kongo DR(4)

Ruanda slēgusi robežu ar Ebolas vīrusa piemeklēto Kongo Demokrātisko Republiku (Kongo DR), kad robežpilsētā Gomā konstatēts trešais saslimšanas gadījums ar nāvīgo vīrusu, ceturtdien pavēstīja Kongo DR prezidenta birojs.

Ķīnas armija brīdina Honkongas protestētājus(21)

Honkongas Ķīnas armijas garnizona vadītājs pirmo reizi kopš protestu aizsākšanās bijušajā britu kolonijā jūnijā nosodījis valdības pretinieku protestus un brīdinājis, ka vardarbība netiks pieļauta.