Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas
Rīgā 0 °C
Sniega pārslas
Otrdiena, 25. februāris
Alma, Annemarija

Cits

Koronavīruss inficējis globālo ekonomiku © DIENA(12)

Jau šīs nedēļas laikā gaidāms pirmais patiesības mirklis, kas varētu atklāt, cik liela būs jaunā koronavīrusa uzliesmojuma ietekme uz pasaules ekonomiku. Laikā kopš iepriekšējā postošā vīrusa – SARS – uzliesmojuma Ķīnas proporcija pasaules ekonomikā un tās procesos ir ievērojami pieaugusi, turklāt Ķīna kļuvusi par nozīmīgu avotu visā pasaulē ražoto preču sastāvdaļu piegāžu ķēdēs. Vīrusa uzliesmojums jau ir nozīmīgi ietekmējis aviopārvadājumus un tūrismu, akciju tirgu un naftas cenas.

Ķīnā koronavīrusa upuru skaits sasniedz 722(3)

Jaunā koronavīrusa upuru skaits Ķīnā ir pieaudzis līdz 722 cilvēkiem, bet apstiprināto infekcijas gadījumu skaits palielinājies līdz 34 546, sestdien paziņoja Nacionālā veselības komisija.

Brazīlijā noslepkavots tūrists no Lietuvas

Brazīlijā ceturtdien noslepkavots tūrists no Lietuvas, un aizturēts Brazīlijas pilsonis, kas tiek turēts aizdomās par slepkavību, piektdien ziņu aģentūrai BNS apstiprinājusi Lietuvas Ārlietu ministrijas preses sekretāre Rasa Jakilaitiene.

Vairākās valstīs izsludina ārkārtas stāvokli siseņu uzlidojumu dēļ © DIENA(12)

Siseņu spietu postošāko uzlidojumu pēdējo 70 gadu laikā dēļ vairākas valstis Ziemeļaustrumāfrikā izsludinājušas ārkārtas stāvokli, lūgušas starptautisko palīdzību un paudušas bažas, ka siseņu nodarītie postījumi lauksaimniecībai izraisīs pārtikas krīzi. Siseņu dēļ izsludināts ārkārtas stāvoklis arī Āzijas valstī Pakistānā.

Jaunais vīruss Ķīnā nonāvējis vairāk nekā SARS © DIENA(16)

Jaunais koronavīruss kontinentālajā Ķīnā mirušo slimnieku skaita ziņā jau pārspējis radniecīgo smago akūto respiratoro sindromu (SARS), kas valstī uzliesmoja 2003. gadā. Slimība turpina strauji izplatīties Ķīnā un arvien jauni inficēšanās gadījumi tiek konstatēti arī citviet, tāpēc valstis visā pasaulē slēdz robežas viesiem no Ķīnas, bet aviokompānijas atceļ lidojumus uz un no slimības skartās valsts. Ķīnas valdība ir apsūdzējusi ASV panikas izplatīšanā saistībā ar bīstamo koronavīrusu. Tā uzliesmojums radījis nopietnu kaitējumu arī Ķīnas ekonomikai.

Latvijas Pasts uz laiku pārtrauks sūtījumu piegādi uz Ķīnu(1)

Saistībā ar aviokompāniju atceltajiem vai ierobežotajiem avioreisiem uz koronavīrusa skarto Ķīnu, no 4.februāra pasta sūtījumi no Latvijas uz Ķīnu ar VAS Latvijas Pasts un Latvijas Pasta Eksprespasta starpniecību vairs netiks piegādāti, informēja uzņēmuma pārstāvji.