Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Cits

Covid-19 pandēmijas dēļ Fudzi šovasar būs slēgts

Japānā ceļotāju iecienītais Fudzi kalns šīs vasaras kalnos kāpšanas sezonā apmeklētājiem būs slēgts, varasiestādēm cenšoties mazināt koronavīrusa izplatības riskus, pirmdien pavēstīja amatpersonas.

Brazīlijā strauji pieaug inficēto skaits © DIENA(8)

Par spīti Brazīlijas prezidenta Žaira Bolsonaru apgalvojumiem, ka jaunais koronavīruss (SARS-CoV-2) nav bīstamāks par parastu saaukstēšanos, valstī strauji pieaug saslimušo un mirušo skaits. Oficiālie dati liecina par teju 200 tūkstošiem saslimušo, bet vietējie pētnieki, uzzinot, ka vīruss 200 miljonu cilvēku valstī ir bijis daudz ilgāk, nekā iepriekš apgalvots, domā, ka patiesais inficēto skaits varētu būt tuvāks diviem miljoniem.

PVO brīdina par pagurumu cīņā pret Covid-19(3)

Pilsoņiem piedzīvojot vilšanos oficiālajās rekomendācijās, var tikt nodarīts kaitējums centieniem saglabāt kontroli pār koronavīrusa pandēmiju, ceturtdien brīdināja Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas reģionālais birojs.

Čīle nosaka koronavīrusa karantīnu galvaspilsētai Santjago

Čīles valdība trešdien noteica obligātu totālu karantīnu galvaspilsētas Santjago apgabala septiņiem miljoniem iedzīvotāju pēc tam, kad varas iestādes bija ziņojušas par Covid-19 infekcijas gadījumu skaita pieaugumu par 60% 24 stundu laikā, dodot triecienu cerībām uz ekonomikas drīzu atkalatvēršanu.

Austrumāfrikā gaidāms jaunas siseņu paaudzes invāzijas vilnis un bada draudi © DIENA(14)

Eksperti brīdina, ka Austrumāfrikas reģionā, kas jau kopš pērnā gada cīnās pret siseņu iebrukumu, labvēlīgie laika apstākļi veicinās jaunas šo kukaiņu paaudzes nobriešanu tieši uz ražas novākšanas laiku jūnijā un jūlijā. Tas rada bažas, ka reģionā, kuru jau tāpat apdraud pārtikas trūkums, vēl vairāk miljonu cilvēku ikdienā izjutīs badu, vēsta Deutsche Welle.

Ryanair no 1.jūlija atjaunos 40% lidojumu

Īrijas zemo cenu aviokompānija Ryanair otrdien paziņoja, ka no 1.jūlija atjaunos 40% lidojumu, kuru veikšanu koronavīrusa pandēmijas dēļ kopš marta otrās puses bijusi gandrīz pilnīgi pārtraukusi.

Draud koronavīrusa atkārtots uzliesmojums Āzijā © DIENA(13)

Āzijas valstis, ko jaunā koronavīrusa (SARS-CoV-2) izraisītā saslimšana Covid-19 skāra pirmās, šķietami jau bija pārvarējušas smagāko posmu un pakāpeniski atļāva atsākt darbu vairākiem uzņēmumiem un ievērojami samazināja iedzīvotājiem noteiktos ierobežojumus. Maijā šim piemēram sāka sekot arī daudzas Eiropas valstis. Tomēr pēdējās dienās Ķīnā un Dienvidkorejā konstatētie jaunie saslimšanas gadījumi signalizē, ka pārāk strauja ierobežojumu atcelšana var izraisīt otro saslimšanas vilni.