Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā -1 °C
Skaidrs
Svētdiena, 5. aprīlis
Vidaga, Aivija, Vija

Cits

Atšķirīga pieeja pandēmijas draudiem © DIENA(22)

Zviedrija ir palikusi viena no pēdējām Eiropas valstīm, kas nav ieviesusi ievērojamus ierobežojumus jaunā koronavīrusa (SARS-CoV-2) globālās pandēmijas apturēšanai, ļaujot bērniem turpināt apmeklēt skolu un neierobežojot pulcēšanās, kas nepārsniedz 500 cilvēku. Kritiķi to sauc par ļoti bīstamu eksperimentu, un veselības eksperti mudina sekot kaimiņu norvēģu, somu un dāņu piemēram, bet valdība norāda, ka koncentrējas uz noteiktām sabiedrības grupām un cenšas pasargāt no slimības nevis visus, bet tieši gados vecākos un personas ar veselības traucējumiem.

Nepāla evakuēs 8000 tūristu

Nepāla ceturtdien sākusi tūristu evakuāciju, procesu uzsākot dienu pēc tam, kad valdība bija paziņojusi, ka palīdzēs valsti pamest tūkstošiem tūristu, kas iestrēguši Covid-19 pandēmijas stingrā karantīnas režīma dēļ.

Kritusi Kosovas valdība

Amatu trešdien zaudējis Kosovas premjerministrs Albins Kurti, nespējot izturēt uzticības balsojumu, ko saistībā ar politiku, kas tiek īstenota koronavīrusa pandēmijas apstākļos, bija ierosinājuši viņa koalīcijas partneri.

Koronavīruss izaicina arī demokrātiju © DIENA(15)

Jaunā koronavīrusa (SARS-Cov-2) uzliesmojuma izraisītā slimība Covid-19, kas konstatēta arī pasaules valstu politiķiem un līderiem, mudina meklēt jaunus veidus, kā parlamentiem un ministru kabinetiem strādāt attālināti. Tiek veidotas videokonferences, un reģistrēti tiešsaistes balsojumi, nereti tādēļ arī pārrakstot likumus, lai nodrošinātu ātrāku procesu norisi.

Ārsti bažīgi par vīrusa izplatību bēgļu vidū © DIENA(8)

Nedēļas nogalē jaunā koronavīrusa (SARS-CoV-2) globālā izplatība nepierima. Itālija, apsteidzot vīrusa izcelsmes vietu Ķīnu, kļuva par mirstības ziņā vissmagāk skarto valsti. Pasaules valstu valdības ievieš arvien jaunus ierobežojumus, tā cenšoties aizkavēt veselības aprūpes sistēmas pārslodzi.

Covid-19 apstiprināts jau 38 Āfrikas valstīs, arī Zimbabvē

Zimbabvē apstiprināts pirmais gadījums, kad notikusi inficēšanās ar Covid-19 vīrusu, piektdien pavēstīja veselības ministrs Obadiahs Mojo. Zimbabve ir jau 38. Āfrikas valsts, kur konstatēta saslimšana ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību.

Japānā sagaidīta olimpiskā lāpa

Piektdien šaurā lokā Japānā tika sagaidīta olimpisko spēļu lāpa. Lāpa tika sagaidīta militārajā bāzē Japānas ziemeļaustrumu pilsētā Higašimacušimā. Pēc sešām dienām Fukušimas prefektūrā sāksies olimpisko spēļu lāpas stafete.