Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Cits

Irānas sagrābtais britu kuģis noenkurots ostā(10)

Irānas varas iestāžu piektdien Hormuza šaurumā sagrābtais britu tankkuģis Stena Impero, uz kura atrodas arī viens Latvijas valstspiederīgais, ir noenkurots Banderabasas ostā, sestdien paziņoja vietējās amatpersonas.

Zelenskis cer iegūt kontroli parlamentā © DIENA(4)

Trīs mēneši ir aizritējuši kopš bijušā aktiera un komiķa Volodimira Zelenska pārliecinošās uzvaras Ukrainas prezidenta vēlēšanās, kurās viņš sakāva iepriekšējo valsts vadītāju Petro Porošenko. Taču līdz šim Zelenskim triumfu nav izdevies pārvērst taustāmos rezultātos, jo pašreizējais parlamenta – Augstākās radas – sasaukums ir licis šķēršļus jaunā prezidenta politiskajām iniciatīvām.

Ugunsgrēkā animācijas studijā Japānā desmitiem ievainoto

Japānā Kioto pilsētā ceturtdien ugunsgrēkā animācijas studijā, kuru, pēc visa spriežot, izraisījusi ļaunprātīga dedzināšana, dzīvību zaudējuši 33 cilvēki, bet vēl 36 guvuši ievainojumus, pavēstīja ugunsdzēsības dienests.

Atzīmēs pusgadsimtu kopš izkāpšanas uz Mēness © DIENA(17)

ASV šī nedēļa aizrit nozīmīgas gadadienas zīmē. Sestdien apritēs 50 gadu, kopš cilvēki pirmo reizi spēra soli uz Mēness. ASV kosmiskā misija bija fantastisks sasniegums ne tikai amerikāņiem, bet visai cilvēcei. Ļoti iespējams, ka tā nebūtu notikusi, ja tolaik pilnā sparā neritētu aukstais karš un sīkstā sāncensība starp divām superlielvarām – ASV un Padomju Savienību. Vēlāk amerikāņi atgriezās uz Mēness, bet nu jau vairākus gadus runā par plāniem nogādāt pirmos cilvēkus arī uz Marsa.

Swedbank vārds izskan arī Sīrijas ķīmisko ieroču programmas kontekstā © DIENA(23)

Baltijas tirgū lielākā banka Swedbank, kuras vārds šogad bieži locīts pēc Zviedrijas sabiedriskās televīzijas SVT ziņotā par, iespējams, netīras naudas plūsmām, nu minēta arī Sīrijas režīma ķīmisko ieroču programmas kontekstā. Zviedrijas laikraksts Dagens Industri raksta, ka no Swedbank klientiem nauda pārskaitīta arī uz skandāliem apvīto, Tanzānijā bāzēto FBME banku.

Pakistāna pilnībā atvērusi gaisa telpu

Pakistāna otrdien pilnībā atvērusi savu gaisa telpu visam civilajam aviotransportam, izbeidzot vairākus mēnešus spēkā bijušos ierobežojumus, kas ietekmēja nozīmīgus starptautiskos gaisa satiksmes maršrutus, arī no Indijas.