Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Cits

ASV apsteidz Itāliju Covid-19 upuru skaita ziņā(5)

ASV sestdien apsteigušas Itāliju Covid-19 upuru skaita ziņā, kļūstot par valsti ar vislielāko no dzīves aizgājušo Covid-19 slimnieku skaitu pasaulē, liecina Džonsa Hopkinsa universitātes aplēses.

Uhaņā atceļ pasažieru transporta blokādi © DIENA(1)

Pēc 76 dienas ilgušās blokādes un izolācijas jaunā koronavīrusa izplatības ierobežojumu dēļ Ķīnas Hubei provinces galvaspilsētas Uhaņas iedzīvotājiem no šodienas atkal tiek ļauts izbraukt no pilsētas. Tiek arī atcelti daudzi citi pārvietošanās un saimnieciskās darbības ierobežojumi Uhaņā, no kurienes pagājušā gada nogalē koronavīruss sāka pandēmisko izplatību pasaulē.

Globālā pandēmija videi izdevīga tikai īstermiņā © DIENA(6)

Jaunā koronavīrusa (SARS-CoV-2) izraisītās globālās pandēmijas apturēšanas pasākumi ir teju vai iesaldējuši globālo ekonomiku. Ražošanas un satiksmes plūsmas ierobežošanas dēļ daudzās pasaules valstīs ievērojami ir samazinājies gaisa piesārņojums, un, kā liecina itāļu mediju attēli, arī, piemēram, Venēcijas kanāli ir kļuvuši dzidri. Par šiem ieguvumiem pandēmijas sākumā daudzi vides draugi pauda gandarījumu, taču, kā norāda eksperti, ilgtermiņā Covid-19 krīze videi nesīs vairāk zaudējumu nekā ieguvumu.

Japānā izsludinās ārkārtas stāvokli

Japānas premjerministrs Sindzo Abe pirmdien pavēstīja, ka, sākot ar otrdienu, Covid-19 krīzes dēļ izsludinās ārkārtas stāvokli Tokijā un vēl sešās prefektūrās, tomēr stingrs karantīnas režīms ieviests netiks.

Valstu līderi brīdina par grūtu Lieldienu nedēļu © DIENA(5)

Jaunā koronavīrusa (SARS-CoV-2) izraisītā slimība Covid-19 konstatēta vairāk nekā miljonam pasaules iedzīvotāju. ASV, Lielbritānijas un citu valstu līderi gatavojas jaunam sasirgušo un mirušo vilnim. Savukārt Grieķijā vīruss atklāts jau otrajā bēgļu nometnē.