Cik daudz ūdens dzert?Rēķini pēc formulas, ka astoņas glāzes dienā nepieciešamas cilvēkam, kas sver 64 kilogramus. Lai noteiktu, cik daudz ūdens tev nepieciešams, izdali savu svaru ar 32 (piemērs- 64:32= 2 litri)Taču, ja daudz kusties, sporto, svīsti utt. ūdens nepieciešams vairāk.Kad dzert?Ūdens daudzums jāsadala vienmērīgi visas dienas garumā. Nav labi darīts, ja vakarā atnākot mājās nu izdzer veselu litra ūdens pudeli.
Izdzer glāzi ūdens no rīta, kad tikko esi pamodusies, glāzi- pirms katras maltītes (nevis pēc) un, protams, dzer, kad jūties izslāpusi. Speciālisti iesaka ūdeni padzerties arī tad, kad esi izsalkusi - jo bieži vien, nemākot ieklausīties savā organismā, mēs slāpes pārprotam un iztulkojam kā izsalkumu. Tātad pirms ķeries klāt našķiem- padzeries un tad domā par veselīgu maltīti.
Ja negaršo...
Jā, diemžēl bieži dzirdēts attaisnojums (nu jau īpaši pie limonādēm pieradušo jauniešu vidū)- "Bet es nevaru iedzert pliku ūdeni! Negaršo!"
Ja tev tīru ūdeni grūti iedzert, bagātini tā garšu ar citrona vai laima šķēlīti, citi ūdenim pievieno gurķu šķēlītes vai mētru lapiņas svaigumam.
Ne viss, kas šķidrs, ir ūdens
Alkoholiskie dzērieni organismam atņem šķidrumu, tiem ir urīndzenošs efekts. Pēc to lietošanas noteikti jāpadzer vairāk ūdens. Tāpat arī pēc tasītes kafijas vai melnās tējas nepieciešams iedzert tādu pašu daudzumu ūdens.
Īpaši tievētājām - ūdens neatsveramā loma ceļā uz slaidumu
Ja nedzersi pietiekamā daudzumā ūdens, tad, piedod, bet kļūt slaidai ir bezcerīgi. Ūdens ir izšķirošs faktors drošai un stabilai svara zaudēšanai.
* Ūdens ir dabisks apetītes nomācējs. Tas, kurš dzer ūdeni, piepilda kuņģi, bet ūdens atšķaida kuņģa skābi. Pārāk liela kuņģa skābes koncentrācija var izraisīt izsalkuma sajūtu.
* Ūdens izvada toksīnus, kas rodas diētas un vingrojumu laikā un atjauno šajā laikā zaudēto šķidruma līmeni.
* Ūdens ieeļļo un amortizē locītavas, aizsargājot mugurkaulu no bojājumiem
* Ūdens uzlabo un uztur asins un limfas cirkulāciju, kas nepieciešama veselīgai gremošanai un orgānu darbībai
* Piedalās barības pārstrādē un uzsūkšanā, ksābekļa un barības vielu pārnešanā uz šūnām.
* Ūdens palīdz uzturēt veselīgu ādu un muskuļu tonusu.
* Ūdens piedalās ikvienā organisma ķīmiskajā un enzīmu reakcijā, ķermeņa šķidrumu un asins cirkulācijā, ūdens uzlabo vielmaiņu.
Lieliskie labumi, ko iegūsi, ja dzersi pietiekami ūdens:
* uzlabosies sejas āda;
* būs vairāk enerģijas un labāk darbosies domāšana;
* kļūsi slaidāka;
* labāk darbosies gremošanas sistēma;
* būs ciešāks miegs;
* iegūsi mirdzošākas acis;
* nesāpēs locītavas;
* neveidosies žultsakmeņi;
* vieglāk tiksi vaļā no stresa;
* attīrīsies organisms.