Abi pingvīni pēc neveiksmīgās sastapšanās metas asiņainā un brutālā cīņā par mātīti un ligzdu.
A fight breaks out when a husband comes home and finds his wife with another penguin. pic.twitter.com/9ejYGcJ5TJ
— Nat Geo Channel (@NatGeoChannel) November 4, 2016
Kā skaidro National Geographic, pretēji putniem, kas prot lidot, pingvīnu spārnu kauli nav dobi un tādējādi tie savstarpējos konfliktos ir izmantojami kā "beisbola nūjas". Tiesa gan dzīvībai svarīgos orgānus šādu kautiņu laikā parasti pasargā biezais tauku slānis.
Pingvīni, kā redzams video otrajā daļā, mēdz izmantot arī knābi, lai uzbruktu pretiniekam un mēģinātu izknābt acis.
Sociālo tīklu lietotāju līdzjūtību izraisīja "piekrāptais" tēviņš, jo viņš pēc sīvās kaujas tomēr zaudēja gan mātīti, gan ligzdu.
Šādi gadījumi, kad mātīte izvēlas citu tēviņu, ir salīdzinoši neierasti, jo, kā raksta populārzinātniskais izdevums, apmēram 72% pingvīnu ir uzticīgi savam partnerim un gadu no gada ligzdo kopā.
Pārsvarā partneri tiek mainīti, ja mātīte neatgriežas pie tēviņa un ierastās ligzdas, kas parasti notiek, jo viņa ir nomaldījusies vai atradusi citu ligzdu. Zinātnieki arī ir novērojuši "prostitūciju" šo nelidojošo putnu vidū - mātītes izliekas, ka ir gatavas pāroties ar tēviņiem, lai tie piegādātu akmeņus ligzdai. Bieži mātītes, saņēmušas kāroto akmeni, aizmūk no tēviņa ar visu dāvanu. Parasti šai afērai tiek izvēlēti vientuļi pingvīni, lai nebūtu jāiesaistās kaujā ar citu mātīti.
National Geographic norāda, ka pingvīnu sabiedrībā valda dažādas kompleksas sociālā struktūras.