Cūkas driķos ir daļēji patiesos notikumos balstīts stāsts Martas Elīnas Martinsones režijā par to, kā mainās pilsēta Dziesmu svētku laikā un kā to jūt tie, kas paši nav iesaistījušies svētku kustībā. Galvenā varone Anete dzīvo pie Daugavas stadiona, kas nozīmē, ka viņas ikdienas skaņu celiņš uz kādu laiku ir dejas Cūkas driķos pavadījums. Pēc strīda ar draugu Anete atklāj, ka ir nonākusi bezizejas situācijā. Karstajā vasaras dienā, pavadot laiku uz balkona, Anete iepazīstas ar dejotājiem, kuri dodas uz mēģinājumu stadionā. Tas ir rotaļīgs un sapņains veltījums tautas dejai Cūkas driķos, kā arī visiem, kuri ir dzīvojuši vai dzīvo pie Daugavas stadiona. Lomās – Anta Aizupe, Daiga Gaismiņa, Mārcis Lācis, Jānis Grūtups un citi, dejo TDA Zalktis.
Savukārt Kristīne ir mūzikls par koru, diriģentu un pagastu attiecībām. Tikko augstskolu absolvējusī kordiriģente Kristīne dodas uz darba interviju divos vīru koros – Akmins dziedātāji ir sirsnīgi kungi gados, bet koris Bāliņš ir stilīgu un mazliet iedomīgu jauniešu kolektīvs. Katrs koris sola savus labumus un priekšrocības. Edgara Šubrovska mūzika un režisora Mārtiņa Grauda cilvēcīgais humors pievērš uzmanību Dziesmu svētku kustības zūdošajai vērtībai – vīru koriem: 1990. gadā vīru koru bijis vairāk nekā simt, bet šajos Dziesmu svētkos piedalīsies vien 22 vīru kori. Lomās – Mārīte Junita Apsīte, Aivars Špariņš, Linards Kalniņš un citi.
Pirmās četras īsfilmu seriāla komēdijdrāmas sērijas uzņēmuši režisori Aiks Karapetjans, Edgars Kaupers, Oskars Rupenheits un Papa Chi. Visu sēriju darbība risinās Dziesmu un deju svētku kustības kolektīvos, galvenie varoņi ir šo kolektīvu dalībnieki, un notikumu pamatā ir patiesi stāsti, ko iesūtījuši kori un deju kolektīvi. Vienlaikus seriāla veidotāji uzsver, ka tas nav stāsts par Dziesmu un deju svētkiem, svētki ir tikai šo notikumu fons.
Pirmās četras Kolektīva sērijas saņēmušas gan skatītāju, gan kino kritiķu atzinību. "Mums ir gandarījums, ka Kolektīvs tiešām šķiet interesants gan tiem, kuriem Dziesmu un deju svētku kustība ir ikdiena, gan tiem, kuri par svētkiem atceras reizi piecos gados," saka producents Māris Lagzdiņš. "Sevišķs prieks arī par to, ka seriāla sižeta līnijas un joki jau izkāpuši ārpus ekrāniem un dzīvo savu dzīvi," piebilst producente Zane Ozoliņa.