Slavenais čehu kinorežisors Milošs Formans balstīja filmas stāstu kādā no saviem pagātnes notikumiem. Filmēšanas lokācija tika izvēlēta nelielā Čehijas pilsētā ar apavu rūpnīcu, pārsvarā piesaistot vietējos iedzīvotājus bez iepriekšējas aktiermākslas pieredzes, daudzviet paļaujoties uz improvizētiem dialogiem un pielietojot dokumentālā kino veidošanas pieejas.
“Veidojot filmu Blondīnes mīlestības, atskārtu, ka, sapludinot kopā profesionālus aktierus ar neprofesionāļiem, ieguvējas bija abas puses. Taču ļoti svarīgi bija piesaistīt aktierus, kuri varēja pielāgoties situācijām, kurās neprofesionālie aktieri uzvedās dabīgi. Jābūt izcilam aktierim, lai iejustos ainā ar cilvēkiem, kas izturas, kā viņi to parasti darītu," par filmas uzņemšanas gaitu stāstījis Formans.
Šī kļuva par nozīmīgu filmu Miloša Formana turpmākajā karjerā. Tā ļāva viņam izsisties starptautiskā mērogā, 1966. gadā iegūstot pirmo nomināciju Oskaram par labāko filmu ārzemju valodā.
Romantiskā komēdija stāsta par nelielu rūpnīcas pilsētu, kurā ir nepielūdzama statistika – uz vienu vīrieti sešpadsmit sievietes. Andula izmisīgi meklē mīlestību līdz brīdim, kad pilsētu apmeklē draiskulīgs pianists, kas remdē viņas ilgas. Mīla un humors pavada Andulu ceļojumā no pirmajām romantiskajām attiecībām līdz neizbēgamiem vilšanās pārdzīvojumiem.
Sestdien, 18. maijā, pl. 18.00 pirms seansa kino kritiķes Agneses Lipskas ievadlekcija.
Filma kinoteātrī Kino Bize tiks izrādīta trīs seansos:
piektdien, 17. maijā, plkst. 19.00;
sestdien, 18. maijā, plkst. 18.00 ar ievadvārdiem;
svētdien, 19. maijā, plkst. 18.00.
Klasikas kino vakaru jaunākās sezonas programmu veido piecas filmas. Katru mēnesi viena no filmām demonstrēta trīs seansos ar subtitriem latviešu un angļu valodā. Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Čehijas Republikas vēstniecība Rīgā.
Biļetes var iegādāties uz vietas kinoteātrī vai iepriekšpārdošanā.