Dalība tīklā ilgst 2 gadus, kuru laikā bibliotēkām ir iespēja gūt gan teorētisku, gan praktisku informāciju par stāstīšanas tradīcijām, to praktizēšanu, par novadpētniecību, sadarbību ar vietējo kopienu, kā arī citiem ar kultūras mantojuma saglabāšanu saistītiem jautājumiem.
UNESCO LNK sadarbībā ar tīkla Stāstu bibliotēkas ekspertiem nodrošina bibliotēkām metodisku atbalstu kultūras mantojuma vērtību apzināšanai, saglabāšanai, informācijas kolekcionēšanai, reģiona kolektīvās atmiņas stiprināšanai, vietējās kopienas saliedēšanai, starppaaudžu dialoga veicināšanai, kā arī stāstniecības tradīciju izkopšanai un attīstībai.
Līdz šim tīklā darbojās 33 Latvijas bibliotēkas, regulāri rīkojot stāstīšanas pasākumus un aktīvi iesaistoties UNESCO LNK organizētās aktivitātēs, veicinot vietējo kopienu savstarpējo sadarbību kultūras mantojuma apzināšanā un uzturēšanā, tostarp interesi par stāstīšanas tradīcijām un to pārmantošanu.
Tīkls tika izveidots 2009. gadā, un kopš 2017. gada tiks paplašināts ik pēc 2 gadiem. Tīkla darbības ietvaros iedibināta arī Zemgales, Vidzemes un Latgales stāstnieku festivāla tradīcija, kā arī ik gadus atbalstīts Kurzemes stāstnieku festivāls Ziv’ zup’.
UNESCO LNK tīkla Stāstu bibliotēkas nolikums un vairāk informācijas par tīkla darbību pieejams šeit.