Līdz 21. novembrim izstāžu zālē Rīgas mākslas telpa ir aplūkojama literāra un kultūrizglītojoša ekspozīcija No Aleksandra līdz Čakam, kurā var gūt vizuālu un filozofisku priekšstatu par Rīgas pilsētas dzejnieka devumu, mantojumu un personību un kuras nosaukumā ir ietverta visas ekspozīcijas ideja – tas ir dzīves ceļš no cilvēka dzimšanas, kad viņam dots vārds Aleksandrs, līdz viņš nonāk līdz vārdam "Čaks" (lai veicinātu jaunās paaudzes interesi par Aleksandru Čaku un viņa daiļradi, visiem skolēniem tiek dāvāta iespēja izstādi apmeklēt bez maksas – I. A.).
Ekspozīcijas iekārtojums ir veidots kā Aleksandra Čaka nozīmīgas dzīves pieturvietas/adreses, atspoguļojot dzejnieka svarīgākos notikumus gan radošajā daiļradē, gan sadzīvē, domās un personīgajos pārdzīvojumos. Šos stāstus veido fotogrāfijas, Aleksandra Čaka rokraksti un dažādi viņam piederējuši priekšmeti, turklāt katru no šiem posmiem papildina tam atbilstoša dziesma. "Es kā tāds medijs skatītāju gribu caur priekšmetisko pasauli aizvest uz Čaka burtiņu pasauli. Ir ļoti daudz piemēru – tā laika gludeklis, ko lietojis dzejnieks, paša izgrieztas ievārījuma receptes, kas vien jau ir kā dzejas forma, un tad jau arī sieviešu pasaule ar liktenīgo sieviešu lūpu zīmuļiem, koka karotes, mammas izšuvumi…" stāsta izstādes iekārtojuma autors – scenogrāfs un mākslinieks Kristians Brekte.
Savas acis sūtu
14., 21. oktobrī, kā arī 4., 11. un 18. novembrī plkst. 18 izstāžu zālē Rīgas mākslas telpa norisināsies pieci literārie vakari Tikšanās Aleksandra Čaka viesistabā, kuros aktiera Mārtiņa Vilsona izpildījumā skanēs fragmenti no poēmas Mūžības skartie, viņa kolēģi Vilis Daudziņš un Artis Robežnieks lasīs dzeju un piedalīsies arī citas kultūras un radošās personības – Kārina Pētersone, Valdis Rūmnieks, Jānis Rokpelnis, Edvīns Raups un Jānis Joņevs. Katru no tikšanās reizēm pavadīs arī muzikāls noformējums.