Marīna 2021 tēma Es un jūra iezīmē mūsu katra personīgās attiecības ar jūru. Jau kopš sendienām jūras varenība, stihiskais spēks un noslēpumainā zemūdens pasaule bijusi neizsīkstošs mītu avots pie jūras dzīvojošām tautām. Arī latviešu mīti vēsta, ka pasauli Dievs un Velns radījuši, izmantojot jūras dzelmes dūņas. Lai kāda būtu mītu izcelsme, tie liecina par cilvēku un jūras ciešo mijiedarbību. Kā zinātne, tā māksla šodien cenšas meklēt atbildes uz jautājumiem: kādas mums katram ir attiecības ar dabu, ar jūru un vai tās ir saudzējošas un uz nākotni vērstas? Savienībai Es un jūra ir sena pagātne, bet vai arī bezgalīga un skaista nākotne?
Mākslinieki, attīstot tēmu Es un jūra, aicināti piedalīties biennāles centrālajā notikumā – glezniecības konkursizstādē Jūrmalas pilsētas muzejā. Darbus konkursizstādei var pieteikt līdz šī gada 5. aprīlim. Darbi tiks vērtēti divās kategorijās: profesionāli mākslinieki – galvenā balva 1000 eiro (pēc nodokļu nomaksas) un mākslas studenti – balva 500 eiro (pēc nodokļu nomaksas). Godalgotajiem māksliniekiem būs arī iespēja rīkot personālizstādi Jūrmalas pilsētas muzejā. Konkursa nolikums pieejams šeit.
Biennāles Marīna 2021 laikā no jūlija vidus līdz augusta beigām Jūrmalas pilsētas muzejos, izstāžu zālēs un galerijās būs skatāmas glezniecības, laikmetīgās mākslas un fotogrāfijas izstādes, plānotas meistarklases un nodarbības ģimenēm. Informācijai par Marīna 2021 aktualitātēm aicinām sekot www.facebook.com/MarinaBiennale.
Biennāli rīko Jūrmalas pilsētas muzejs kopā ar Jūrmalas vēstures un mākslas biedrību, Jūrmalas pilsētas domes atbalstu.
2019. gada konkursizstādē piedalījās 149 mākslinieki no deviņām valstīm. Žūrija profesionālu mākslinieku kategorijā balvu piešķīra igauņu gleznotājam QBA (Martin Kaares), mākslas studenta kategorijā balvu saņēma Latvijas Mākslas akadēmijas studente Jana Šandibina. 2017. gada biennāles konkursizstādes laureātes: Madara Neikena profesionālu mākslinieku kategorijā un Anete Kalniņa mākslas studenta kategorijā.
Jūras tematikai veltīto izstāžu pirmsākumi meklējami 2006. gadā, kad gandrīz četrdesmit mākslinieki no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas un Latvijas Jūrmalas pilsētas muzejā aizsāka šobrīd mākslinieku un skatītāju vidū tik populāro jūras tematikai veltīto izstāžu tradīciju. 2017. gads iezīmēja jaunu pavērsienu, kad, sadarbojoties Jūrmalas muzejiem, izstāžu zālēm, privātām galerijām un biedrībām jūras tematikai veltītās izstādes paplašināja robežas un pārtapa par 1. starptautisko jūras tematikai veltīto biennāli Marīna 2017, skatītājiem piedāvājot dažādu mākslas žanru izstādes visā pilsētā.