Izstādes nosaukums ir skaļš sauciens, iezīmējot pārmaiņu tuvošanos, kas pagājušā gadsimta 80. gados atbalsojās sabiedrībā, politikā un kultūrā. Visu pārmaiņu sākums ir cilvēka iekšējā vibrācija, kas tās iesāk un virza tālāk. Mākslas darbs kļuva par rezonatoru jauno sajūtu radītajām svārstībām laikā, kad brīva viedokļa paušana vēl joprojām bija ierobežota. Dažādu paaudžu diskusijas dalībnieki kavēsies atmiņās, dalīsies šī brīža vērojumos un meklēs atbildes uz jautājumiem par to, kas mainījies pēdējās desmitgadēs. Kāpēc tieši kultūra un māksla ir pirmās, kas signalizē par pārmaiņu tuvošanos, un kāda ir to nozīme mūsdienās? Kā mainījusies indivīda loma sabiedrībā? Kur meklējami cēloņi tam, ka cilvēkam arvien nav pietiekami?
Diskusijas galvenie viesi ir mākslinieks Kristaps Gulbis, mākslas zinātniece, grāmatu autore Ieva Astahovska, sociālantropologs Māris Prombergs un vēsturnieks Rihards Pētersons. Piedalīsies arī jaunākās paaudzes pārstāves – Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēknes, iesaistīties sarunā laipni aicināts ikviens klātesošais.
Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Dalība pasākumā ir bez maksas.
Izstādē Cilvēks nāk!, kas tapusi kā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes nodaļas sadarbības projekts, eksponēti Bruno Vasiļevska, Jura Dimitera, Edgara Iltnera, Līgas Purmales, Džemmas Skulmes, Ivara Poikāna un citu autoru darbi.
Ekspozīcija apskatāma līdz 17. februārim.