Jajoi Kusama strādā kopš 50. gadiem, savulaik viņa iedvesmojusi gan Endiju Vorholu, gan Klāsu Oldenburgu. Mākslinieci bieži dēvē par popārta, minimālisma un feminisma pionieri. Jajoi Kusama pieteikusi sevi glezniecībā, tēlniecībā, instalāciju mākslā, performancē un aktīvismā. Viņa brīvi pārvietojas starp Austrumu un Rietumu kultūru, starp mākslu, modi un dizainu.
Jajoi Kusamai ir 87 gadu, un var droši apgalvot, ka pašlaik viņa ir populārāka un slavenāka nekā jebkad agrāk. 50. gadu beigās viņa aizbrauca no Japānas uz Ņujorku, kur aktīvi piedalījās 60. gadu mākslas dzīvē, rīkojot hepeningus, orģijas, pretkara akcijas. 70. gadu sākumā Jajoi Kusama atgriezās dzimtenē. Pēc dažiem gadiem garīgo problēmu dēļ viņa pārcēlās uz psihiatrisko klīniku Tokijā, kurā mīt joprojām. Netālu no slimnīcas viņa izveidoja darbnīcu, kurā strādā katru dienu, un vakarā pēc darba atgriežas klīnikā.
Vairāku desmitu gadu garumā māksliniece attīstījusi savu vizuālo valodu, kurā izmanto savus iecienītākos tēlus un simbolus, tie kļuvuši par Kusamas firmas zīmi – galvenokārt tas ir zirnīšu raksts un ķirbis. Šie motīvi dažādās krāsu variācijās nepārtraukti atkārtojas viņas gleznās, skulptūras, tērpos un aksesuāros.
2012. gadā Jajoi Kusama radīja kolekciju sadarbībā ar Francijas modes namu Louis Vuitton, un zīmola veikali pārvērtās par Kusamas mākslas telpu.
Muzejos, galerijās un biennālēs visā pasaulē tiek izstādītas Jajoi Kusamas monumentālās instalācijas, greznās spoguļu telpas un istabas, kuras apdzīvo taustekļiem un falla simboliem līdzīgi izkrāsoti objekti. Visu šo tēlu avots ir halucinācijas, kuras māksliniece piedzīvo kopš bērnības: pasauli, kuru Kusama redz sev apkārt, klāj bezgalīgs zirnīšu raksts. Savās instalācijās viņa rada bezgalību, kura skatītāju ieskauj, nevis nomāc.
Ziemeļvalstu turnejas turpinājumā mākslinieces retrospekcija no Stokholmas dosies uz Helsinkiem. Savukārt Londonas galerijā Victoria Miro līdz 30. jūlijam ir aplūkojami jaunākie Jajoi Kusamas darbi.