D. Saveiko norādīja, ka iztāsde stāstīts par valsts neatkarības pieredzi, kultūras tradīcijām un atmiņām, kas dod mums iespēju ieraudzīt un izzināt sevi un apkārtējos.
Šogad100 gadu neatkarības jubileju svin Somijas valsts, bet 30 gadu jubileju atzīmē Backlight foto festivāls, tāpēc svinīgo notikumu ietvaros tiek organizēta septiņu somu fotomākslinieku izstāde Eiropā.
Ceļojums Neatkarība caur lēcām tiek realizēts sadarbībā ar Backlight foto festivālu un tā starptautiskajiem partneriem Ungārijā, Austrijā, Slovēnijā, Horvātijā, Slovākijā, Lietuvā un Latvijā, tā ir daļa no programmas, kas veltīta Somijas neatkarības simtgadei 2017. gadā.
Izstādes kuratore Tūla Alajoki.
Juhas Suonpē fotogrāfiju sērijā Svētā melanholija Santa Klauss tiek uzskatīts par alegoriju Somijas pilsoņa esībai, un caur viņu tiek grauti stereotipi par romantisko nacionālismu.
Harri Pelviranta projekts Ar ieročiem var parāda fotogrāfiskus, dokumentālus darbus no sērijas Ziņu portreti, Nospiedums, Pieskāriens. Apvienojot šīs fotogrāfiju sērijas, Pelviranta novēro, ka pastāv dažādas vardarbības realitātes, kas pārklājas: aizraušanās ar šaujamieročiem, šaušanas būtība, apšaude skolā kā globāla parādība, kā arī vardarbības mediatizācija.
Rītas Peiveleinenas fotogrāfiju sērijā Iedomu tikšanās nojautas kalpo kā pāreja starp atmiņu un aizmirstību, starp klātbūtni un prombūtni. Peiveleinena radīja ainavas un telpas, kur izzūdošās zīmes un pēdas ļauj mums iedomāties, kas noticis pirms tam, vai arī – kurš agrāk valkāja kleitu, kas tagad kļuvusi par daļu no dekorācijas. Saknes, neatkarība un piederības sajūta rada komfortu un patvērumu, emocionālo saikni un ideju par vietu, kurā jūs vienmēr varat atgriezties.
Jāko Kahilaniemi grib iepazīt savu mežu. 100 hektāri izpratnes ir Kahilaniemi centieni saprast 100 hektārus meža, kas viņam pieder. Ko mežs ir pieredzējis un jutis, un ko daba var piedāvāt urbanizētajiem cilvēkiem?
Piektdien, 27. oktobrī, plkst. 18 Latvijas Fotogrāfijas muzejs ielūdz uz sarunu vakaru un izstādes Neatkarība caur lēcām aplūkošanu kopā ar kuratori Tūla Alajoki un fotogrāfu Juha Suonpē (Somija).