Latviešu izcelsmes ASV gleznotājam un dramaturgam Raimondam Staprānam 13. oktobrī apritēja 95. dzimšanas diena. Lai suminātu mākslinieku, jaunajā pasākumu vietā Telpa (K. Barona ielā 31), saslēdzoties ar Raimonda Staprāna dzīvesvietu Sanfrancisko, notika saruna Sarkanais šķūnis: saruna ar Raimondu Staprānu un režisoru Pēteri Krilovu. Studijā VFS Films šobrīd top Pētera Krilova un scenāristes Ievas Strukas dokumentāla filma par mākslinieku Raimondu Staprānu Sarkanais šķūnis.
Raimonds Staprāns 1952. gadā ieguvis bakalaura grādu mākslā un dramaturģijā Vašingtonas Universitātē Sietlā. 1954. gadā ieguvis maģistra grādu mākslā Kalifornijas Universitātē Bērkli, kas toreiz tika uzskatīta par galveno ekspresionisma šūpuli. 1972. gadā tika sarīkota Raimonda Staprāna personālizstāde Rīgā ar priekšlasījumiem, taču tā tika slēgta jau nākamajā dienā pēc atklāšanas. Iemesls – bīstama dekadento Rietumu ietekme. Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas ir sarīkotas trīs Raimonda Staprāna personālizstādes Rīgā: 1991. gadā Mākslas muzejā Arsenāls, 2006. un 2016. gadā – Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.
Raimonds Staprāns sarīkojis vairāk nekā 60 personālizstādes un piedalījies neskaitāmās grupu izstādēs visā pasaulē.
Emocionālais minimālists
Lai nepazaudētu dzimto valodu un, kā saka pats Raimonds Staprāns, arī veselo saprātu, viņš paralēli gleznošanai ir rakstījis lugas, tajās aplūkojot nozīmīgākos mezgla punktus Latvijas valsts vēsturē (latviešu strēlnieku izšķirošā loma Krievijas revolūcijā un represīvā aparāta KGB dibināšanā; autoritārā režīma izveide 1934. gadā; Baltijas valstu okupācijas liktenīgās trīs dienas 1940. gadā). Raimonds Staprāns nonāk filmas centrā kā izcils gleznotājs, neparasts dramaturgs, spilgts un oriģināls domātājs un vērotājs. Filmas nosaukums ir tāds pats kā vienai no viņa gleznām – Sarkanais šķūnis, kas veido pateicīgu un daudznozīmīgu saikni ar Raimonda Staprāna dzīvi.