Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Undīne Adamaite

Stiprinās Baltijas cirka kopienu. Rīgas cirks ar skolu, meistarklasēm un viesizrādēm sāk jauno sezonu

Šobrīd mēs diezgan raiti dodamies pretī 2023. gadam un gaidām, kad tiks pabeigta rekonstrukcija un varēs atklāt ēku ar izrādēm un jaunu programmu, sākot Rīgas cirka 2021./2022. gada sezonu, stāsta direktore Liene Pētersone. Būvdarbi vēsturiskajā 1888. gadā celtajā ēkā Mer- ķeļa ielā 4 ir atklājuši intriģējošus atklājumus – labi saglabājušās senas programmiņas un konfekšu papīriņus, kurus no rokām jauši vai nejauši izlaiduši kino, cirka un citu kultūrnotikumu skatītāji.

Vējš viņai vicina rokas. Intervija ar dzejnieci Ievu Rupenheiti

"Man patika, kā par grāmatu teica mana krustmāte – var just, ka tu aizvien labāk jūties savā ādā. Cik precīzi!" – dzejniece Ieva Rupenheite par īpašajām attiecībām ar augustu, Sārnates radio un to, kā palaist, bet nepalaist sievieti.

Izglābtā sezona bez peļķes

Runājot par šo sezonu, gribu lietot darbības vārdu "izglābt" – saka Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins. Sēžot Eduarda Smiļģa Teātra muzeja dārzā, viņš izskatās noguris no visiem satricinājumiem un skarbajiem lēmumiem, kurus nācies pieņemt šajā sajauktajā laikā. "Šis vārds būtu pielietojams visās situācijās, gan runājot par šo sezonu, gan laiku. Gribam izglābties no kovida. No apjukuma, kas saistīts ar cilvēkiem, kas grib vakcinēties un kas – negrib. Ir daudzi uzdevumi, ar kuriem jātiek galā – gan tie, kas saistīti ar kovidu, gan – finanšu sadalījumu," turpina Laukšteins.

Kairišs: ir jāpatrako!

Dailes teātrī mūs sagaida tāda sezona, kāda vēl nav bijusi. Pirmizrāžu birums jau ir sasniedzis Eduarda Smiļģa pirmos gadus, kad viņš taisīja līdz 40 pirmizrādēm sezonā. Latvijas kultūras kanonā no Dailes teātra ietilpst Smiļģa teātris, Pētera Pētersona teātris, Arnolda Liniņa teātris un arī izcilā Martas Staņas Dailes teātra ēka – visskaistākā teātra modernisma ēka Eiropā. Ņemot vērā to, ka aktieri Lidija Pupure, Olga Dreģe un Juris Strenga ir piedzīvojuši gan Smiļģa, gan Liniņa, gan Pētersona teātra ēru, mums radās ideja par Dailes kanonu – vakar notikušajā preses konferencē sacīja Dailes teātra mākslinieciskais direktors Viesturs Kairišs.

Čella sazarotā skaņa

Koncertzāle Cēsis no 18. līdz 26. septembrim aicina uz jau septīto starptautisko festivālu Čello Cēsis, kas šogad savus klausītājus pārsteigs ar festivālam īpaši veidotām programmām plašā muzikālo žanru spektrā, bet ar vienojošu elementu – nepārspējamo mūzikas instrumentu čellu. Rudenī Cēsīs pulcēsies mūziķi no Argentīnas, Lielbritānijas, Itālijas, Polijas, Krievijas, Zviedrijas un, protams, Latvijas, lai kopā ar klausītājiem svinētu patiesus čellmūzikas svētkus.

Gribam iet klātienes teātra ceļu(1)

"Pirmkārt, gribu mūs visus apsveikt ar olimpisko medaļu! Esmu patiešām lepns, ka šie čaļi no nekā, ja tā drīkst teikt, ir tikuši līdz pašai, pašai augšai. Tas man liek daudz ko pārdomāt, ko var izdarīt ar milzīgu darbu un gribasspēku," – vakar, 29. jūlijā, Latvijas Nacionālā teātra 103. sezonas atklāšanas preses konferencē sacīja teātra direktors Jānis Vimba.

Bez misijas apziņas. Intervija ar rakstnieci Kristīni Želvi

"Ja raksti romānu, vari nodarboties ar jautājumiem, uz kuriem īstenībā atbildes nav," – rakstniece Kristīne Želve, pabeigusi savu Grosvaldiānu, uzsver, ka priekšplānā viņai ir bijušas mākslinieciskās ambīcijas – "huligānēšanās" ar valodu un stilu

Festivāls rokas stiepiena attālumā

Neraugoties uz dīvainajiem laikiem, ceļojošais kultūras festivāls Võnge šovasar tomēr varēs norisināties. Pasākums notiks jau pēc nepilna mēneša, 2. un 3. jūlijā Tervas pagastā, Soglemegi, topošā Mulgi piedzīvojumu centra atrašanās vietā. Festivāla norises vieta atrodas tikai 43 km attālumā no Valgas – informē rīkotāji.

Labi, ka man ir tik labi

Tā nevar būt patiesība – Henrija Beināra sapnī par Sibīriju domā suns.