Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +23 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 12. jūlijs
Indriķis, Ints, Namejs

Undīne Adamaite

Mēnešraksts Avīzes Nosaukums izsludina lugu konkursu

Veicinot dramaturģijas kā literatūras žanra popularitāti, mēnešraksts Avīzes Nosaukums sadarbībā ar dramaturģi Birutu Zujāni aicina līdz 30. septembrim iesūtīt iepriekš nepublicētus oriģināldramaturģijas darbus ar tematisko nostādni Krāsainās lugas

Sargājot Ukrainas kultūras mantojumu

Sākusies USAID/ENGAGE izstādes Ukraina miniatūrā turneja Eiropā. Tā sākās 23. jūnijā Somijā un šobrīd līdz 17. jūlijam bez maksas būs skatāma Dzintaru koncertzālē

Trešais zvans atkal augustā

Teātra sezona beigusies, lai dzīvo teātris vasarā! Siltajos mēnešos būs iespēja skatīt vairākas nopietnas izrādes, īpaši blīvs šogad solās būt augusts.

Lai melnā mežacūka neatrod. Baldones ielas pagalma impresijas, atverot Ineses Zanderes Stikla burtnīcu

Brīvi un plūstoši spēdama būt gan liela, gan maza, nesen kā sarakstījusi divus pamatā bērnu auditorijai domātus dzejoļu krājumus – Putni mūs redz un Izdomā sev auto –, dzejniece Inese Zandere ar savu neatdarināmo rotaļīgo viedumu ir vērsusies pie pieaugušajiem. Dzejas un prozas krājums Stikla burtnīca tomēr pieprasa dzīvotas dzīves priekšzināšanas, lai pa īstam varētu novērtēt, piemēram, tādu rindiņu kā "tēva fotogrāfija pareizi saplēsta,/Lai zelta griezums sadala dzīvi".

Kurā spēlē tu piedzimi?

Vai ar vienu taustiņa klikšķi spēsim atšaudīties no visa dzīvē sastrādātā? Wintera stāstā saķere ar laiku ir reāla un uzrunājoša.

Cilvēks aizgājis pēc saules. Keramiķi Violetu Jātnieci pieminot

Piemiņas vārdus keramiķei Violetai Jātniecei gribas nosaukt tāpat, kā viņa savulaik nodēvējusi savu kompozīciju, – Cilvēks aizgājis pēc saules. Atstājusi aiz sevis dāsni piepildītu mūžu, 20. maijā ievērojamā keramiķe devusies mūžībā.

Uzticos sev brīdī, kad radu. Intervija ar dzejnieci Lindu Gabarajevu

"Man gandrīz vienmēr citu dzejā ir par daudz vārdu. Lūdzu, dodiet man telpu šajā dzejolī vienkārši paelpot," – Latvijas Literatūras gada balvas godalgotā debitante dzejniece un atdzejotāja Linda Gabarajeva dzejā meklē plašu apvārsni un noslēpumu, pie kura atgriezties.

Ienācis ar svaigu meiju. Dzejniekam Gunaram Saliņam – 100

Vienam no spilgtākajiem trimdas literatūras modernistiem Gunaram Saliņam – 100. Dzejniekam vienlīdz svarīgi bija apmežot Ņujorku, atcerēties Latvijas spāres un upes un notvert kādu juteklisku trīsu pār mīļotās ādu

Iegūglē, kas ir Kobeins

Izrāde Jelgava ’94 liek ne tikai domāt par to, kāds tu pats biji 14 gados, bet arī ir principiāls solis tā virzienā, lai padarītu Leļļu teātri par vietu, kur nāk ne tikai bērni

Klaudija Heinermane: Izjutu kaunu, ka es un citi Rietumos zinājām tik maz

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Klīversalas zālē 27. martā tika prezentēta Nīderlandē dzīvojošās vācu fotogrāfes un pētnieces Klaudijas Heinermanes grāmata Sibīrijas trimdinieki – brīvības cīnītāji (Siberian Exiles – Freedom Fighters), kas ir otrais darbs viņas veidotajā fotogrāmatu triloģijā par padomju režīma deportācijām no Baltijas valstīm uz Sibīriju.

Pasaules radīšana uz JRT skatuves

Sapņu tulkotāju sekta pasauli rāda kā vibrējošu savstarpēji saistītu mehānismu, kur būt māksliniekam ir gan izredzētība, gan misija.