Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +23 °C
Skaidrs
Piektdiena, 12. jūlijs
Indriķis, Ints, Namejs

TUR_telpā tiks atklāta Maijas Kurševas izstāde Lapa uz lapas

Laikmetīgās mākslas zālē TUR_telpa Tallinas ielas kvartālā durvis vērs jau trešā izstāde ciklā No aukstuma gaismā. Savā izstādē Lapa uz lapas māksliniece Maija Kurševa iepazīstinās ar jauniem, tieši TUR_telpai radītiem darbiem.

Maijas Kurševas izstāde Lapa uz lapas sastāv no 300 zīmējumiem, kas veidoti ar laku uz puscaurspīdīga zīdpapīra un animācijas cilpas, kas radīta no šiem zīmējumiem. Klasiskās animācijas tehnikā veidotā animācijā redzama vējā plīvojoša papīra lapa. Maigā un nomierinošā kustība ir dabiska un mierīga kā elpošana. Attēlu miglainā materialitāte rada viegluma sajūtu un piešķir vērojumam papildus pieredzi. Pašreflektējošā mākslasdarba formālais aspeks fokusējas uz cilpas principu, kurā aizturētais laiks atklājas atsevišķu mirkļu virknē, atgriežas sākuma punktā un atkārtojas no jauna. Animācijas kadri, kas ekponēti kā atsevišķi zīmējumi telpā un kā animācijas cilpa monitorā, rada sajūtu par telpas dinamiku un laika telpiskumu. Lapa uz lapas aicina skatītāju uz rāmām un mierinošām domām par laiku, telpu un kustību.

Maija Kurševa ir māksliniece, kas strādā ar plašu mediju klāstu, bieži vien tos apvienojot. Viņas pēdējo gadu izstādēs bijušas apskatāmas instalācijas, telpiskas struktūras, apvienojumā ar kustīgo attēlu, grafikām, zīmējumiem, skulptūrām. Mākslinieces idejas bieži vien rotē ap personīgām pārdomām par mākslas darba tapšanas procesu, telpas pakļaušanu idejai, izmantojot vizuāli lakoniskus izsteikmes līdzekļus. Neskatoties uz plašo mediju pielietojumu, zīmējums vienmēr bijis mākslinieces ideju pamatā un funkcionē arī kā ikdienas domu pieraksta veids.

Maija Kurševa (dzimusi 1981. gadā Lielplatonē) ieguvusi bakalaura (2006) un maģistra (2008) grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Pasniedz kompozīciju un riso druku Latvijas Mākslas akadēmijas Kustība.Attēls.Skaņa apakšnozares studentiem. 2017. gadā Kurševa dibinājusi nekomerciālu galeriju Low un veidojusi galerijas izstāžu programmu (2017-2019). Dibinājusi Rīgas Zīnu festivālu un bijusi festivāla izstāžu kuratore (2016, 2018), kā arī ar domu biedriem dibinājusi mākslinieku apvienību Popper Publishing un vadījusi kolektīva projektus (2012-2018). Kurševa bijusi mākslinieku rezidencēs Kai, Tallinā (2020), ISCP, Ņujorkā (2019), Cité Internationale des Arts, Parīzē (2019) un Iaspis, Ūmeo (2013). Piedalās izstādēs kopš 2004. gada Latvijā un ārvalstīs. 2017. gadā nominēta Purvīša Balvai par darbu Dzīvesprieks.  

TUR_telpa ir neatkarīga mākslas telpa, kurā tiek augsti vērtēti eksperimenti un procesā balstītā māksla. Kopš 2020. gada TUR_telpa ir sevi pierādījusi kā nozīmīgu laikmetīgās mākslas telpu Rīgā, sarīkojot 14 laikmetīgās mākslas izstādes, kā arī koncertus, performances un dzejas lasījumus. Divas no izstādēm ir nominētas Purvīša balvai – Sabīnes Verneres personālizstāde O un Kristīnes Krauzes-Sluckas Pagātnes piespiedu kustības.

Ziemas izstāžu cikla No aukstuma gaismā kurators ir Eds Shautens (Edd Schouten) ciešā sadarbībā ar mākslinieku un TUR_telpa komandu.

Telpa ir atvērta apmeklētājiem no trešdienas līdz sestdienai laikā no plkst. 17.00 līdz 22.00. Izsāde apskatāma no 30. marta līdz 29. aprīlim.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja