Viņa vadībā 22. augstā Sv.Ģertrūdes baznīcā plkst. 19 notiks koncerts, kurā pirmo reizi tiks atskaņoti komponistu Jura Ķēniņa, Renātes Stivriņas, Edgara Mākena, Jura Ābola, Irīnas Rebhūnas un Gabriēla Džeksona jaundarbi.
Īpašu Sirmā uzmanību izpelnījies Mākena jaundarbs Atspere. "Mākens ir izmantojis vienu citātu no Klāva Elsberga dzejoļa. Ideja ir tāda, ka mēs katrs dzīvē esam kā atspere - jo dzīvojot, šī atsperīte lēnām sāk taisnoties. Un vienā brīdī, mūsu dzīves ceļš beidzas un atsperīte ir pilnīgi taisna," sacīja Sirmais, skaidrojot, ka reliģisko tekstu vietā skaņdarbā tiek izmantotas visiem cilvēkiem saistošas pārdomas par dzīves un nāves attiecībām.
Savukārt festivāla viesmākslinieks, komponists Džeksons konferencē stāstīja par savu jaundarbu, kurā kora Latvija skanējumu īpaši papildinās alta saksofons. "Dažreiz saksofons ir solo un koris paliek pavadījumā, bet dažreiz tas ir kā piektā balss, kas papildina kora sniegumu," teica Džeksons.
Festivāla atklāšanā 18. augustā, atzīmējot reformācijas 500 gadu jubileju, notiks Šauļu profesionālā kora Polifonija koncerts, kurā tiks atskaņota Johana Sebastiana Baha un viņa laikabiedru skaņdarbi.
Pēc 22. augusta jaundarbu pirmatskaņojumu koncerta, 24. augustā Latvijas Universitātes Lielajā aulā kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri Sirmā vadībā izskanēs komponista Svena Dāvida Sandstrēma Mesija.
Festivāla īpašais lielās formas paraugs Rīgas Sv. Pētera baznīcā atskanēs 26. augustā. Šogad koncertā koris Latvija kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri izpildīs Johana Sebastiana Baha Čakone un Fēliksa Mendelsona otro simfoniju Lobgesang.
Pirmo reizi festivālā atskanēs afroamerikāņu a capella programma ASV diriģenta Jūdžina Rodžersa vadībā. 31. augustā klausītājiem tiks atskaņoti vairāki spiričueli un gospeļi.
2. septembrī Dagdas Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā notiks latviešu garīgās mūzikas koncerts, savukārt festivāla noslēgumā 7. septembrī Rīgas Domā būs klausāma Maikla Tipeta oratorija Mūsu laika bērns.