Šis festivāls ir īpaši gaidīts notikums, kurā gan publika, gan paši mūziķi ar prieku atgriežas, lai atgūtu harmoniju, smeltos enerģiju, iejustos baroka laika galminieku ādā un secinātu, cik pārsteidzoši daudz mēs vēl varam atklāt par šķietami zināmo. Viss tiek atskaņots tikai ar vēsturisko mūzikas instrumentu oriģināliem vai to kopijām, dziedātāji pārvalda baroka laika ornamentus un retoriskos smalkumus, aizslaukot māņu mītus par seno mūziku kā kaut ko vecmodīgu.
Festivālu atklāja senās mūzikas ansamblis La Capriola no Francijas, un, lūk, informācija par tuvākajiem koncertiem šomēnes. 12. septembrī plkst. 19.00 Collegium Musicum Riga koncertzālē, kurā notiks vairums šī festivāla koncertu, ar programmu Georgs Frīdrihs Tēlemanis un 12 fantāzijas flautai uzstāsies traversflautas mūziķe no Polijas Marta Gravlas. Šī būs unikāla iespēja dzirdēt visas 12 Tēlemaņa flautas fantāzijas vienkopus.
Turpat 13. septembrī plkst. 19.00 uzstāsies senās mūzikas ansamblis The Banshies no Francijas. Pēc īru mitoloģijas vārds "banshee" nozīmē – "ragana" vai "sūtnis no citas pasaules". Ansamblis eksperimentē, meklējot jaunus ceļus mākslu mijiedarbībā un ik programmā vēstot stāstu.
Soprāna Ievas Sumejas un baroka orķestra Collegium Musicum Riga programma Querelle des Bouffons 15. septembrī plkst. 19.00 atklās kādreizējo konfliktu starp tradicionālā franču operas stila piekritējiem, ko pārstāv Žans Batists Lullī un Filips Ramo, un mazliet vieglākās itāļu operas buffa atbalstītājiem. Ieva Sumeja (soprāns) kopš 2018. gada specializējas senās mūzikas interpretācijā un ir 2023. gada Lielās mūzikas balvas nominante kā Gada jaunais mākslinieks. Viņa saka: "Šī programma apvieno man tuvus stilus vienā koncertā. Tā būs iespēja dzirdēt gan itāļu virtuozitāti, gan franču mūzikas emocionālo dziļumu."
21. septembrī plkst. 16.00 koncertā Muzikālās skices Frīdriha Lielā galmā muzicēs Trio Kadiķītis: Aija Dimza (traversflauta), Elfrīda Švalbe (baroka čells), Mihails Pranovičs (klavesīns). Ansambļa vadītāja Aija Dimza teic, ka gaidāms "karalisks ceļojums laikā uz XVIII gs. Prūsijas galmu. Karalis Frīdrihs Lielais un viņa skolotājs Joahims Kvancs, kā arī citu galma mūziķu radītie skaņdarbi ļaus veldzēties mazliet netipiskās harmonijās un melodiskajos risinājumos, jo noteikumi taču neattiecas uz karali."
Biļetes uz festivāla koncertiem tirgo Biļešu paradīze. Dažos ieeja ir bez maksas. Sīkāk – Earlymusic.lv/en/home.