Festivāla pavasara posmā gaidāmi trīs notikumi tiešsaistē internetā. Koncerts Un miers virs zemes komunistiskā genocīda upuru piemiņai sadarbībā ar Latvijas nacionālo vēstures muzeju un režisoru Kārli Anitenu 25. marta vakarā izskanēs kā koncertstāsts, kurā orķestra atskaņotā mūzika mijiedarbosies ar vēstures liecībām par mūsu valsts pagātni.
Lielās Piektdienas koncertā, 2. aprīlī, orķestris Rīga atskaņos tematiski atbilstošu mūziku, izceļot mūsdienu mūzikas komponistu darbus, savukārt Otrajās Lieldienās, turpinot Windstream festivāla tradīciju, skanēs bērniem un ģimenēm veltīts koncertstāsts-pasaka. Orķestris Rīga piedāvās aizraujošu Imanta Ziedoņa Zaļās pasakas atskaņojuma interpretāciju, kurā pasaku stāstīs aktieris Enriko Avots, bet muzikālos tēlus uzburs latviešu komponistu – Selgas Mences, Ērika Ešenvalda, Platona Buravicka, Anitras Tumševicas, Evijas Vecumnieces, Ievas Klingenbergas, Lauras Gustovskas un Jutas Bērziņas – radīta mūzika orķestra sniegumā. Pasaku ar tēlainu kustību papildinās mīms Pēteris Rimšs un video ierakstu atdzīvinās Adriāna Toma Kulpes pasakas vizualizācijas.
Festivāla rudens posmā orķestris Rīga cer tikties ar klausītājiem klātienē – oktobrī divos koncertos Lielajā ģildē. Koncertā Kazanova uz planētas zeme programmā iecerēta Johana de Meija mūzika ar Koncertu čellam un orķestrim Kazanova un komponista 3. simfoniju Planēta zeme priekšplānā. Savukārt koncerts Katedrāle un roks nesīs jaunas vēsmas pūšaminstrumentu skanējumā, orķestrim saspēlējoties ar pašmāju mūziķu rokgrupu un dziedātājiem Ati Zviedri un Ati Ieviņu. Programmā skanēs Viļņa Šmīdberga jaundarbs, kas radīts, iedvesmojoties no rokgrupas Katedrāle zelta laikiem, kā arī britu rokgrupai Deep Purple veltīta Džona Lorda kompozīcija – Koncerts grupai ar orķestri.
Festivāla pavasara koncerti bez maksas būs pieejami internetā – orķestra Rīga vietnēs Facebook un YouTube. Biļetes uz festivāla rudens posma koncertiem vēlāk būs pieejamas Biļešu paradīzes kasēs.
Informācija: www.orkestris.riga.lv.