Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Izsludināta jaunās mūzikas festivāla Arēna 2019 programma

Zināma jaunās mūzikas festivāla Arēna 2019 programma, kas notiks Rīgā no 19. oktobra līdz 2. novembrim, informēja festivāla pārstāvis Mārtiņš Pučka.

Festivālu sestdien, 19. oktobrī atklās Koncertceļojums ar trolejbusu sestdien. Pie tā stūres būs komponists Andris Dzenītis, kurš klausītājus pavadīs uz trim koncertiem. Pirmais no tiem būs Elizabetes Balčus (flauta, balss, elektronika) performance Aizliegtais auglis plkst. 12.30 klubā The Mill, kur klausītāji varēs pārliecināties, ka frīdžeza flautas improvizācijas mūzikā iespējams apvienot ar pārpasaulīgu balsi, elektropopa bītus ar eksperimentālu elektro-drīmpopu, bet organiskus augļus un dārzeņus pārvērst midi signālos un spēlēt kā sintezatoru.

Žaņa Lipkes muzejā tikmēr (arī plkst. 12.30) klausītājus pulcēs kolektīvas improvizācijas un meditācijas stunda Sapņu skaņu darbnīca neparasto skaņu ekspertu, komponistu Jēkaba Nīmaņa, Marinas Gribinčikas un skaņu arhitekta Maksima Šenteļeva vadībā. Šī radošā izrāde notiks divreiz, un uz otro seansu plkst. 14.30 dosies arī Arēnas trolejbuss.

Trešajā koncertceļojuma pieturā Auziņš, Čudars & Arutyunyan. Sirds katedrāle plkst. 17 Rīgas Reformātu baznīcā notiks Krista Auznieka (1992) jaundarba pasaules pirmatskaņojums Kārļa Auziņa (saksofons), Matīsa Čudara (ģitāra) un Ivara Arutjunjana (bungas) izpildījumā. Tā būs kompozīcija četrās daļās, ko komponists radījis, iedvesmojoties no lielu personību filozofiskām idejām – to vidū ir gan Hermaņa Heses Stikla pērlīšu spēles tēli, gan Raiņa un Aspazijas ideāli, gan Martas Nusbaumas filozofiskā pārliecība, gan autora paša izjūtas un asociācijas.

Arēnā šogad vares dzirdēt arī citus latviešu komponistu jaundarbu pirmatskaņojumus. Austriešu kameransamblis Airborne Extended sagatavojis divus no tiem – Santas Bušs un Oskara Herliņa kompozīcijas, kas izskanēs 29. oktobrī, plkst. 19 Rīgas Reformātu baznīcā. Ansambļa oriģinālā instrumentu sastāva (arfa, klavesīns, desmit blokflautas un četras flautas) izpildījumā skanēs arī citu – itāļu, īru, turku un čīliešu – mūsdienu komponistu darbi.

30. oktobrī, plkst. 19 klavierkvartets Quadra, savukārt, atskaņos  Oskara Herliņa jaundarbu, kas ietverts programmā Ķēniņš un Quadra, kurā klausītāji dzirdēs izcilā komponista Tālivalža Ķeniņa kvartetu un itāļu, angļu un amerikāņu komponistu inovatīvos sacerējumus.

Notiks arī elektroakustiskais koncerts Image in Sound 2. novembrī, plkst. 17 Rīgas Reformātu baznīcā, kurā poļu ansamblis Kwartludium pirmatskaņos Edgara Rubeņa jaundarbu.

Ar ārzemju – zviedru, irāņu, itāļu, vācu un igauņu – jaunāko mūziku 20. oktobrī, plkst. 17 Rīgas Reformātu baznīcā iepazīstinās vācu grupa Ensembe Mosaik, kas papildu izcilajām instrumentālajām prasmēm izceļas ar radošu individualitāti un nebeidzamu prieku eksperimentēt.

Savukārt, vārda mākslā 23. oktobrī, plkst. 19 Kalnciema kvartālā mūs aicinās ieklausīties programma Dzeja un džezs. Klausies. Слушай. Listen. Tas ir starpdisciplinārs projekts, kurā Aleksandras Lines dzeju improvizētas džeza mūzikas pavadījumā izpilda džeza mūziķi ar starptautisku pieredzi: Artis Orubs (sitaminstrumenti, perkusijas) Toms Mikāls (taustiņinstrumenti, efekti) un Dominiks Višņauskis (Dominykas Vyšniauskas, pūšaminstrumenti, Lietuva). Šis projekts ir unikāls ar to, ka katrā uzstāšanās reizē rezultāts ir cits, nav divu vienādu koncertu, un programmu var klausīties atkal un atkal.

Arēna ir laikmetīgās mūzikas festivāls, kas kopš 2002. gada ik rudeni Latvijas koncertzālēs pulcē jaunās mūzikas komponistus, atskaņotājmāksliniekus un klausītājus no daudzām pasaules valstīm. Festivāla moto Saklausi nākotni! ietver sevī galveno festivāla ideju un mērķi – rādīt mūsdienu mūzikas dažādību visā tās krāšņumā, veicinot jaunas mūzikas tapšanu, atskaņošanu un dokumentēšanu. 

Koncerta biļetes Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.

Vairāk infromācijas: www.arenafest.lv.

Top komentāri

mopsis
m
Elektriskais dûmpopsis.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja