LSM.lv tautas balsojumā par favorītiem kļuva un klausītāju simpātiju balvu ieguva muzikālā apvienība Ekosistēma.
Aptiekas bēru ansamblis debijas albumu Tunku cincis izdeva 2024. gadā. Nezinātājiem grupa savu pārstāvēto stilu dēvē par neo-eklektiskā-panka-indie-šlāgeri jeb starpžanru mūziku. Tā ir radoši nekārtīga mūzika neprofesionāļu izpildījumā, kas papildinās visus svarīgākos dzīves notikumus, tajā skaitā kāzas, bēres un dzimšanas dienas. Pēc debijas albuma izdošanas grupas dalībnieki turpina aktīvi darboties. Konkursa fināla koncertā tika izpildītas vēl nedzirdētas dziesmas, kas ir tikpat pārsteigumu pilnas kā albums Tunku cincis. Grupa pārstāv Latvijas Universitātes Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultāti.
Grupa Trīsas trīs sievietes, trīs sintezatori un neizsmeļamas skaņu variācijas. Satikušās tālajā 2021. gadā un kopš tā laika nonākušas labā kompānijā, kurā var godīgi pateikt, kā ir. Reizēm pulss uzsit ātrāk, reizēm galīgi bremzē. Dažādās dzīves nebūšanās un būšanās viņām palīdz mūzika – ja ir slikti, tad ir slikti un viņas dzied, tad patestē dažādas kūciņas un atkal dzied, jo ir labi. Nav neaktuālu sajūtu, tikai ļaušanās iekšējās balss un sintezatoru kopābūšanas iespējām. Grupa pārstāv Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultāti un Latvijas Kultūras akadēmiju.
Grupa Kaligo ir latviešu postfolkloras grupa, kas izveidota 2023. gadā. Grupas repertuārā ir latviešu tautasdziesmas, pasaules mūzika, kā arī folkloras iedvesmota oriģinālmūzika. Kaligo savā mūzikā spēlējas ar dažādu žanru elementiem, radot eklektiskas un radošas apdares un oriģināldziesmas, brīvi apvienojot populārās un arī smagās mūzikas noskaņas ar folkmūziku. Grupa pārstāv Latvijas Universitātes Biznesa vadības un ekonomikas fakultāti un Rīgas Tehnisko universitāti.
Grupa Ekosistēmas, līdzīgi kā ekosistēmas dabā, ir daudzveidīga, mainīga un spējīga pielāgoties apstākļiem. Tāpat arī Līga, Monika, Paula un divi Kristapi ir dažādu jomu pārstāvji, un viņu dziesmas pēc sava skanējuma ir atšķirīgas. Grupa pārstāv Latvijas Uniersitātes Ģeogrāfijas un zemes zinātņu un Ķīmijas fakultāti, Rīgas Tehnisko universitāti un Latvijas Kultūras akadēmiju.
23. maija vakarā uz Latvijas radio 1. Studijas skatuves sacentās sešas jaunās mūzikas grupas un izpildītāji: Kaligo, Trīsas, Mūūnskin, Ekositēmas, Dziļi vienalga un aptiekas bēru ansamblis.
Šogad konkursā pieteikušies studenti no Latvijas Universitātes Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātes, Humanitāro zinātņu fakultātes, Sociālo zinātņu fakultātes, Datorikas fakultātes, Ķīmijas fakultātes, Bioloģijas fakultātes, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes, kā arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Latvijas Kultūras akadēmijas, Latvijas Kultūras koledžas, Latvijas Mākslas akadēmija, Rīgas Tehniskās universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Rīgas Ekonomikas augstskolas, Ventspils augstskolas, Transporta un sakaru institūta, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma, Rīgas Hanzas vidusskolas un Ogres Valsts ģimnāzijas.
Kopā pieteicās 24 muzikālie projekti un izpildītāji, pārstāvot 13 dažādas izglītības iestādes.
Jau 19 gadus konkursu rīko Radio NABA sadarbībā ar Latvijas Universitātes Studentu padomi. Hadrons ir senākais un tradīcijām bagātākais studentu grupu un izpildītāju mūzikas konkurss Latvijā, tas ir kļuvis par daudzu studentu mūzikas grupu pirmo nopietno soli muzikālajā laukā.
Šajā gadā konkursa žūriju veidoja Madars Štramdiers (Radio NABA, festivāls Laba daba), Juris Kaukulis (mūziķis, grupas Dzelzs vilks, Nakts arāji, Jauno Jāņu orķestris), Uldis Rudaks (mūzikas apskatnieks, Radio NABA raidījumu vadītājs), Aleksandrs Tomass Matjussons (mūziķis, producents, Latvijas Nacionālā teātra Muzikālās nodaļas vadītājs), Jānis Žilde (mūziķis, grupa Satellites LV, žurnālists un mūzikas kritiķis), Sabīne Vandāne (Valmiermuižas kultūras biedrības vadītāja, producente), Dace Volfa (mūzikas apskatniece), Roberts Buivids (Latvijas Radio raidījumu vadītājs), kā arī LU Studentu padomes pārstāvji.
Konkurss notiek jau septiņpadsmito gadu, un kopumā tajā piedalījušās vairāk nekā 400 grupas.