Kopā ar LNSO kā solisti uz skatuves kāps Latvijas slavenākā flautiste Dita Krenberga un viens no starptautiskiem panākumiem bagātākajiem jaunās paaudzes kontrabasistiem Oskars Bokanovs, bet pie diriģenta pults būs Atvars Lakstīgala. Simfoniskā vakara gaitā dzirdēsim Kristapa Pētersona jaundarbu – Koncertu flautai, kontrabasam un orķestrim, Edvarda Grīga svītu Pērs Gints un Edvarda Elgara variācijas Enigma.
Īpašs notikums ir gaidāmais komponista Kristapa Pētersona jaundarba pirmatskaņojums. Speciāli šim sastāvam radītais darbs – Koncerts flautai, kontrabasam un orķestrim – klausītājiem piedāvā baudīt orķestra visaugstāk un viszemāk skanošo instrumentu muzikālo dialogu. Pats darba autors par to saka: "Pirmajā mirklī varētu šķist – kur nu vēl lielāki pretstati! Tomēr jau komponists Igors Stravinskis atklāja, ka flautas tembrs un kontrabasa flažoleti skan tik ļoti līdzīgi, ka tos brīžam nevar atšķirt. Simboliski tas ir ļoti skaisti, ka šo divu tik ļoti atšķirīgo instrumentu satikšanās notiek tieši virstoņos."
Kristaps Pētersons ar kontrabasu ir uz "tu", jo pats to studējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie Sergeja Brīnuma un joprojām spēlē gan kā LNSO, gan Kremerata Baltica mūziķis. Savukārt kompozīciju viņš apguvis pie šīs jomas lielmeistara Romualda Kalsona. Ar skaņdarbu Mijkrēšļa dziedājumi uzvarējis UNESCO rīkotajā Starptautiskajā kompozīciju konkursā International Rostrum of Composers Portugālē (2010), ieguvis AKKA/ LAA Autortiesību bezgalības balvu par simfonisko miniatūru Šahs (2012), bet opera Mihails un Mihails spēlē šahu novērtēta ar Latvijas gāzes gada balvu un Lielo Mūzikas balvu 2014 kategorijā Gada uzvedums. K. Pētersona mūzika atskaņota lielākajos Latvijas akadēmiskās mūzikas festivālos. Viņš ir daudzu projektu dalībnieks, arī festivāla Rudens mūzika mākslinieciskais vadītājs.
Līdzās pirmatskaņojumam koncertā gaidāms arī kas jau ļoti pazīstams – norvēģu romantiķa Edvarda Grīga mūzikā krāšņi, smeldzīgi un tēlaini tvertais 155 gadus senais Henrika Ibsena stāsts par dēkaini Pēru Gintu un uzticīgās Solveigas izniekoto mīlestību. Viens no orķestru repertuāra stūrakmeņiem ir arī XX gs. priekšvakarā britu komponista Edvarda Elgara radītās, noslēpumainās 14 variācijas Enigma.