Koncertā atskaņoto skaņdarbu autori ir ir ungāru Bēla Bartoks (1881–1945), kurš savu 1904. gadā pabeigto kvintetu uzskatīja par pirmo nozīmīgo darbu, no mācekļa perioda pārejot meistara pakāpē, un krievu Sergejs Taņejevs (1856–1915), kura 1911. gadā pabeigtais kvintets ir meistara pēdējais lielais opuss, pēc nozīmes gandrīz vai kamersimfonija.
Sergeja Taņejeva Klavierkvintets ir žanra klasika – monumentāls, daudzveidīgs kamermūzikas paraugs, kurā daudz skaistuma un cēla dramatisma. LNSO galvenais redaktors Orests Silabriedis saka: "Klausīties Taņejeva kvintetu nozīmē iesaistīties sarunā ar daudz pieredzējušu nevainojamas garīgās un ētiskās stājas cilvēku, kura talanta apmērs un savdabīgums līdz pat mūsdienām palicis komponista laikabiedru un tuvu kolēģu Čaikovska, Rimska-Korsakova u. c., kā arī viņa audzēkņu Rahmaņinova un Skrjabina ēnā. Tas ir gadījums, kad kristālskaidra dižuma priekšā tu nevis svinīgi sastingsti, bet atveries jaunai, būtiskai informācijai."
Ar šo koncertu kvartets 3+1 atzīmē piekto dzimšanas dienu. LNSO altu grupas koncertmeistars Arigo Štrāls un LNSO čellu grupas koncertmeistare Diana Ozoliņa ir ilggadēji kamermuzicēšanas partneri kopš orķestra Rīgas kamermūziķi laikiem. Abi LNSO spēles kvalitātes pīlāri jau piecus gadus apvienojušies vienā kvartetā ar jaunās paaudzes vijolniecēm, un šajā koncertā viņu sadarbības partneres būs Beāte Račko un Liene Neija-Kalniņa. Ar kvartetu 3+1 jau vairākkārt muzicējis jaunais, kamermuzicēšanai īsteni dzimušais pianists Edgars Tomševics, savukārt pirmoreiz kvarteta sadarbības partnere būs lieliskā vidējās paaudzes pianiste Sandra Jalaņecka.