Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Lielā ģilde

Lielajā ģildē uzstāsies klarnetists Mārtiņš Circenis un diriģents Fuads Ibrahimovs

13. decembrī uz Lielās ģildes skatuves kopā ar LNSO uzstāsies viens no labākajiem Latvijas klarnetistiem Mārtiņš Circenis un jaunais diriģents Fuads Ibrahimovs no Azerbaidžānas, kurš klausītājus pārsteidz ar spilgtu muzikalitāti un austrumniecisku kaislīgumu. Viņu atskaņojumā varēs dzirdēt Volfganga Amadeja Mocarta Klarnetes koncertu un operas Burvju flauta uvertīru, kā arī Pētera Čaikovska Piekto simfoniju, informēja LNSO pārstāve Anna Babre.

FOTO: Aizritējis labdarības koncerts Es nākšu, lai Tu dzīvotu

Otrdien, 3. decembrī, uz Lielās ģildes skatuves norisinājās labdarības koncerts Es nākšu, lai Tu dzīvotu, ar mērķi rast līdzekļus Sondras Zaļupes un citu metastātiskās melanomas pacientu ārstēšanai. Savu atbalstu grūtībās nonākušajiem bija ieradušies sniegt arī tādi sabiedrībā zināmi cilvēki kā režisors Andrejs Ēķis, mūziķis Ralfs Ēlands, plastikas ķirurgs Jānis Žaržeckis un daudzi citi, informēja koncerta rīkotāji.

Baltijas valstu simfoniķu satikšanās. Rīgā koncertē gan Baltijas mūziķu, gan Lietuvas orķestris

Vienā un tajā pašā dienā, 22. novembrī, Rīgā uzstāsies Baltijas valstu simfoniskā festivāla apvienotais orķestris, kurš muzicēs Lielajā ģildē ar Gunti Kuzmu pie diriģenta pults un solisti, Igaunijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmo vijoli Trīnu Rūbeli, savukārt tikai pārsimt metru tālāk, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas lielajā zālē, koncertēs Lietuvas studentu simfoniskais orķestris diriģenta Martīna Staškus vadībā. Var pat paspēt uz abiem, jo koncerts Mūzikas akadēmijā sākas plkst. 17, bet Lielajā ģildē – plkst. 19.

Koncertcikls Simfoniskais hits ar Goran Gora šosezon veltīts emocijām

Ceturtdien, 17.oktobrī, plkst. 19 Lielajā ģildē skanēs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) jaunās sezonas pirmais Simfoniskais hits ar Goran Gora – izklaidējoši izglītojošs koncerts jauniešiem populārā mūziķa Goran Gora vadībā. Pirmā koncerta centrā būs slavenais krievu komponists Pēteris Čaikovskis un viņa romantiskās kompozīcijas Romeo un Džuljeta un Variācijas par rokoko tēmu kontrabasista Oskara Bokanova un LNSO izpildījumā.

Remonts neatrisinās mūzikas vajadzības

Katastrofāli – tas ir īstais vārds, lai aprakstītu stāvokli Lielajā ģildē, saka Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) valdes locekle Indra Lūkina. Pirms dažām dienām kļuva zināms, ka, pārdalot iepriekš jaunās koncertzāles pamatu stiprināšanai paredzētos Eiropas fondu līdzekļus, Ministru kabinets lēmis 5,5 miljonus eiro novirzīt orķestra pašreizējās mājvietas – Lielās ģildes – remontam.

Veikta Lielās ģildes tehniskā apsekošana

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) veikusi tehnisko apsekošanu valsts nozīmes kultūras un arhitektūras piemineklim – namam Lielā ģilde Amatu ielā 6, Rīgā, kur atrodas iecienīta koncertzāle un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mītnes vieta, informē VNĪ valdes locekle Sigita Janvāre.

Pirmo reizi Latvijā skanēs elfu mūzika Ann'Sannat izpildījumā

Pirmo reizi Latvijā ar koncertu viesosies Eiropā un pasaulē pazīstamais meditatīvās mūzikas multiinstrumentālists Alizbar ar ansambli Ann'Sannat, kura nosaukums tulkojumā no raksnieka Džona Ronalda Tolkīna izgudrotās elfu valodas nozīmē "dziesmās atainotas pasakas". Vienīgajā koncertā Latvijā 5.janvārī Lielajā ģildē skanēs apburoša, brīnumu pilna un maģijas dziļi asociatīva mūzika, portālu Diena.lv informēja koncerta organizatori.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide