Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Padarīsim Dženovu atkal diženu! Marina Rebeka dzied operas Simons Bokanegra pirmizrādē Zalcburgas festivālā

Šodien Zalcburgas festivālā notiks Džuzepes Verdi operas Simons Bokanegra pirmizrāde, kurā dziedās izcils solistu ansamblis

Titullomu atveidos itāļu baritons Luka Salsi, viņa meitas Amēlijas Grimaldi lomā iejutīsies Latvijas soprāns Marina Rebeka. Viņas mīļoto Gabriēli Adorno tēlos amerikāņu tenors Čārlzs Kastronovo. Jakopo Fiesko lomu dziedās vācu bass Renē Pape.

Simons Bokanegra ir fatālisma pilna psiholoģiska melodrāma, tā tiek uzskatīta par Verdi personiskāko, drūmāko un pesimistiskāko muzikālā teātra darbu. Operas darbība risinās XIV gadsimta vidū Dženovā. Izrādē spēlēs Vīnes filharmonijas orķestris un dziedās Vīnes Valsts operas koris. Zalcburgas festivāla jauniestudējums, kuru veidojis krievu diriģents Valerijs Gergijevs un vācu režisors Andreass Krīgenburgs, ir ieturēts laikmetīgā stilistikā.

Opera atgāina, cik cieši visos laikos ir bijusi saistīta cilvēku privātā un publiskā dzīve. Sabiedrība, kas tiek portretētā šajā darbā, ir sašķelta, cilvēkus pārņem dusmas, naids un skaudība. Viņi tiek pakļauti manipulācijām. Režisors uzvedumā pievērš uzmanību sociālo mediju lomai mūsdienu dzīvē – kora māksliniekiem ir mobilie telefoni, kuros viņi skatās un tvīto. Viņu rakstītais tiek projicēts uz ekrāna, viens no tvītiem – "Make Genoa great again"/"Padarīsim Dženovu atkal diženu".     

"Viss, ko mums vajadzētu izdarīt, ir paskatīties sev apkārt. Šādā sabiedrībā dzīvojam – mēs arvien vairāk izvairāmies cits no cita, tāpēc notiek radikalizācija," uzsver režisors Andreass Krīgenburgs. Taču izrādē viņu vairāk interesē nevis politika, bet varoņu savstarpējās attiecības: "Priekšplānā ir humānisms, un mērķis ir nojaukt naida sienu."

Amēlijas lomā Marina Rebeka debitēja 2016. gada maijā Vīnes Valsts operas iestudējumā. Pirmo reizi Zalcburgas festivālā Latvijas māksliniece dziedāja 2009. gadā Džoakīno Rosīni operā Mozus un faraons, 2016. gadā viņa atgriezās Zalcburgā Žila Masnē operas Taīda titullomā.

Operu Simons Bokanegra varēs dzirdēt 15., 18., 20., 24., 27. un 29. augustā. Biļetes maksā 195–440 eiro.

Sestdien, 17. augustā, Zalcburgas festivāla drāmas teātra sadaļā notiks ievērojamā ungāru režisora Kornēla Mundruco veidotā Ferenca Molnāra Lilioma jauniestudējuma pirmizrāde. Scenogrāfiju izrādei veidojusi Monika Pormale.

Lilioms Zalcburgā tiks spēlēts arī 19., 21., 23., 24., 26., 27. un 28. augustā. Biļetes maksā 20–130 eiro.

Informācija: www.salzburgerfestspiele.at

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Mūzika un distance

Varbūt tik sakāpināts spēles prieks, ka visas slūžas ir vaļā? Mūsu dzīve nav un nevar būt tikai darbs un mājas. Cilvēks ir sociāla būtne.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja