Abu mākslinieču kopīgais koncerts Hermaņa Brauna fonda rīkotā 27. Winterfest festivāla atklāšanas koncertā 2. novembrī Melngalvju namā būs viņu pirmā satikšanās uz skatuves. To viņas nosvinēs ar jaunu koncertprogrammu, kurā ir Volfganga Amadeja Mocarta, Bēlas Bartoka, Sezāra Franka un Evijas Skuķes skaņdarbi.
Elīna Bukša ir latviešu koncertvijolniece, 2012. gada Lielās mūzikas balvas laureāte, kuras "neierobežoto iztēli un stāstnieces spējas", kā arī "absolūti pārliecinošu tehnisko veiklību un māksliniecisko individualitāti" izcēlis žurnāls The Strad. 2019. gadā viņa ieguvusi Kulturkreis Gasteig mūzikas balvu Minhenē un 2020. gadā iekļauta City Music Foundation Artists sarakstā Londonā. Savukārt pianiste Aurēlija Šimkus par brīdi uz koncertskatuves intervijā Dienai ir teikusi: "Galvenā nozīme ir nevis tikai impulsivitātei un spēles priekam tajā brīdī, bet gan skaidrai iecerei, kuras realizācijai ir nepieciešama liela mērķtiecība un gribasspēks. Mūziķim ir jābūt lielai pārliecībai, ka tev ir, ko teikt mūzikā, un ka tas tiešām ir tā vērts, lai tu kāptu uz skatuves."
Fokusējot skatu uz pianistiem Elīnas Bukšas līdzšinējā plašajā kamermūziķes skatuves partneru galerijā, jāizceļ Marija Žoau Pireša un Frenks Breilijs. Vijolniece šajā ziņā ir izvēlīga un teic, ka ar katru pianistu vis nesaprastos. "Šī ir mūsu pirmā muzikālā tikšanās, lai gan viena otru pazīstam jau sen. Ļoti ceru, ka būs arī turpinājums," Elīna Bukša saka par sadarbību ar Aurēliju Šimkus. "Mums sanāca ļoti interesanta programma. Sapratām, ka mums abām pēdējā laikā ir liela interese par Bartoku, tāpēc veltīsim koncerta pirmo daļu viņa daiļradei, bet caur Bartoka mūzikas iedvesmotu Evijas Skuķes darbu – About Bela (Par Belu). Turpināsim ar ārkārtīgi svaigo un dzirkstošo Mocarta Famažora sonāti, jau aizrautīgi strādājam pie detaļām. Pirmās daļas noslēgumā spēlēsim ļoti monumentālo, spēcīgo Bartoka Otro rapsodiju, komponista pašu esenci. Koncerta otrajai daļai izvēlējāmies Zelta repertuāru – Sezāra Franka sonāti vijolei un klavierēm. Tā ir ārkārtīgi populāra, bet es to sen neesmu spēlējusi, un tagad atgriežoties ir tik interesanti, jo redzu to jau citām acīm. Tas ir absolūti ģeniāls darbs, ne ko pielikt, ne atņemt."
Jāpiebilst, ka Winterfest atklāšanas koncerts ir šosezon vienīgā iespēja baudīt Elīnas Bukšas spēli dzimtenē. Nākamā lielākā viņas uzstāšanās reize Latvijā būs 2025. gada rudenī. Līdz šī gada beigām viņai vēl "ir daži skaisti, nelieli mērķi, kas jāīsteno, – solokoncerti ar jaunām programmām". "Šobrīd man ir tāds periods, kad mēģinu nedaudz vairāk pievērsties tieši tam, ko pati vēlos spēlēt. Ļoti, ļoti gribas visu laiku mācīties kaut ko jaunu un būt radošai programmu izvēlē. Tā, lai ir interesanti gan pašai, gan klausītājiem." Līdzās solistes karjerai Elīna interesējas par skaņas un smaržas mijiedarbi. Viņa ir kuratore projektam, kas saistīts ar mūziku un parfīmu. Elīna Bukša spēlē 1790. gadā brāļu Jozefa un Antonio Galjāni būvētu instrumentu ar Sartori vijoles lociņu, ko viņai uzticējis privāts mecenāts.
Winterfest nākamā koncerta varone būs mūsu jaunā, talantīgā dziedātāja, starptautisko konkursu laureāte Ļubova Karetņikova (soprāns), kura kopā ar pianisti Innu Davidovu 10. decembrī Mazajā ģildē atskaņos jaunu programmu. Tradicionālais Ziemassvētku labdarības koncerts Rotaļlietu simfonija 16. decembrī notiks Rīgas Latviešu biedrības namā. Latvijas Radio kora Nakts lūgšana diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā izskanēs 20. decembrī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā.