Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 19. septembris
Verners, Muntis

Elīna Bukša

Izravēju dārzu, un tagad man ir vairāk spēka

"Es jutos tik laimīga, ka mūsu orķestris sāka skanēt jau trešajā dienā!" starptautiski atzītā Latvijas vijolniece Elīna Bukša izsaucās atelpā starp meistarklašu vadīšanu Jūrmalas Mūzikas vidusskolas zālē. Tieši ar Elīnas Bukšas solokoncertu pagājušā gada novembrī Hermaņa Brauna fonds slēdza koncertzāli Artissimo uz pandēmijas lieguma laiku, bet tikko, aizvadītajā svētdienā, atklāja jauno festivāla Artissimo sezonu Dubultu baznīcā, kurā HBF rīko koncertus jau 15 gadu. Tikai šoreiz Elīna Bukša muzicēja nevis viena, bet kopā ar pašas vadītās meistarklasēs izveidotu un sagatavotu jauniešu orķestri.

No Karaliskā kruīza kuģa uz Latviju

"Karaliskais kruīzs noteikti bija viena no skaistākajām muzikālajām pieredzēm manā dzīvē. Nedēļa uz kuģa, katru rītu pamostoties citā valstī. No rīta - atverot aizkarus un ieraugot neaprakstāmus skatus. Tad rodas īsta iedvesma.

Vijolnieces laimes lidojums Beļģijas mežos

Tas ir iedvesmojošs stāsts par Aizkraukles meiteni, kura četrpadsmit gadus mācījusies vijoli pie izcilā pedagoga Ojāra Kalniņa, kādu laiku pat dzīvojusi viņa ģimenē kā tēva azotē, - par Briselē studējošo, _Lielajai Mūzikas balvai  kategorijā Gada debija _izvirzīto vijolnieci Elīnu Bukšu saka balvas žūrijas locekle Gunda Vaivode.

Lielā Mūzikas balva 2012. Gada debija – Elīna Bukša, Dace Zālīte un Daumants Kalniņš

19. februārī Latvijas Nacionālajā operā notiks Lielās Mūzikas balvas 2012 pasniegšanas svinīgā ceremonija un koncerts. Balvas saņemšanai kategorijā _Gada debija _ir izvirzīti trīs jauni un spoži mākslinieki – vijolniece Elīna Bukša, čelliste Dace Zālīte un dziedātājs Daumants Kalniņš. "Ttas ir iedvesmojošs stāsts par Aizkraukles meiteni, kas četrpadsmit gadus mācījusies vijoli pie mūsu izcilā pedagoga Ojāra Kalniņa, kādu laiku pat dzīvojusi viņa ģimenē kā tēva azotē," par vijolnieci Elīnu Bukšu saka LMB 2012 žūrijas locekle Gunda Vaivode.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide