Šogad tie saplūda ar Miķeļdienu jeb Svētā Miķeļa svētkiem. Daudzi koncerta dalībnieki krāšņajās suitu drānās, kuru sulīgie piesātinātie toņi šķiet ņemti tieši no rudens dārziem, vēlāk bija redzami dievkalpojumā Sv. Miķeļa Romas katoļu baznīcā.
Suitu deju svētkus pirms vairākiem gadiem "nosapņojusi", kā pati saka, Etniskā kultūras centra Suiti valdes priekšsēdētāja Dace Martinova. Viņa jau nolikusi gadu nākamajiem, otrajiem suitu deju svētkiem. Tie varētu notikt 2019. gadā, nākamajā gadā pēc lielajiem Dziesmu un deju svētkiem. "Ceru, ka suitu deju svētki varētu iegrozīties vasarā, apņemot sārtos toņos visu Zieduleju estrādi," iztēlojas svētku iedibinātāja.
Koncertā skatītājiem tika parādīts suitu dejas attīstības ceļš no etnogrāfijas līdz skatuves dejai, autentiskās versijas un slavenu horeogrāfu - Imanta Magones, Aijas Baumanes, kura arī "neesot zemā metama", Ulda Šteina un citu - variācijas. Īpašs notikums koncertā bija rīdzinieku - Jāņa Purviņa vadītā deju kolektīva Līgo - piedalīšanās koncertā, jo "šāda līmeņa kolektīvs pie mums viesojas pirmoreiz". Līgo dejotāji nodejoja Jāņa Purviņa veidoto Suitu lūgsnu un Dižo kurzemnieku gatvi, kuru suitu sievu komentārā viņš "esot sameistarojis vēl cēlāku".
Suitu etnogrāfiskie danči pirmoreiz kinolentē iemūžināti Aleksandra Rusteiķa filmā Kāzas Alsungā (1935). Suitu dejas vienmēr iekļautas Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku repertuārā. Kā populārākās var minēt Alsuņģieti, Mugurdanci, Gatves deju un Dvieļu deju.
Koncertā deju kolektīvi no pašas Alsungas un ciemiņi no Jelgavas, Saldus, Kuldīgas, Tukuma un Rīgas, kā arī Suitu sievas, spēlējot kapelai Maskačkas spēlmaņi, izdejoja ap trīsdesmit deju. Mākslinieciskā vadītāja, horeogrāfe Zanda Mūrniece pirmos suitu deju svētkus sauc par iespēju "atdot parādu senčiem", kura gara maizi visu laiku ir ēdusi. Viņa veidojusi vairāk nekā 50 horeogrāfisku autordarbu, kuru lielākās daļas deju pamatā ir suitu horeogrāfiskais mantojums. Mūrniece pamatīgi pētījusi šo materiālu, un rezultātā sadarbībā ar mūziķi Arti Šūlbergu tapuši vairāki horeogrāfiski uzvedumi - Suitu danči, Suitu godi sētā nāk (Suitu kāzas) un programma Meņģēšanās kurzemnieku gaumē.