Festivālu 13. septembrī kopā ar Kremerata Baltica atklās Gidons Krēmers, čellists Kristers Šīmanis, vibrafonists Andrejs Puškarevs, pianists Olli Mustonens un diriģents un komponists Jirži Tirtiks. Programmā romantisma un XX gs. mūzika, tajā skaitā pirmatskaņojums – Jirži Tirtika Koncerts vibrafonam un stīgu orķestrim Grotte (Ala), kurā autors apcerējis alas un klinšu dažādos aspektus no dabas atainojuma līdz mistiskai šamaņu dejai.
XX gs. mūziku pārstāv Alfrēda Šnitkes Concerto grosso Nr. 6 vijolei, klavierēm un stīgām un poļu komponistes Gražinas Bacevičas Koncerts stīgu orķestrim, par kuru laikabiedri rakstīja: "Uzrakstīts ar vērienu un enerģiju, tas ir gluži kā mūsdienīgs Brandenburgas koncerts. Beidzot esam saņēmuši veselīgu un garšīgu mūziku, kas uzrakstīta ar patiesi vīrišķīgu radošo spēku." Vācu romantiķa Makša Bruha Kol Nidrei čellam un orķestrim pamatā ir smeldzīga ebreju melodija.
Kamermūzikas programmā Gidons Krēmers un draugi 14. septembrī plkst. 19.00 uzstāsies Kremerata Lettonica mūziķi un pianisti Andrejs Osokins, Reinis Zariņš un Olli Mustonens. Skanēs Franča Šūberta populārais klavieru kvintets Forele, Tālivalža Ķeniņa Concertino Barocco Hommage a J. S. Bach divām vijolēm, Alfrēda Šnitkes rotaļīgais sveiciens Gratulationsrondo vijolei un klavierēm un izcilā kinomūzikas meistara Ennio Morikones Smieklīga cilvēka sapnis vijolei un altam. Vēl arī Gražinas Bacevičas efektīgi sonoristiskais Divertisments stīgu orķestrim, Gustava Mālera jaunības dienu kamermūzikas dārgakmens – pirmā daļa no nepabeigtā Klavieru kvarteta laminorā – un pēc šī darba skerco daļas skicēm rakstītais Alfrēda Šnitkes Kvartets laminorā. Šnitke ne tikai citē Māleru, bet to arī dekonstruktīvi pārstrādā.
Festivāla noslēgumā 15. septembrī plkst. 16.00 solisti būs Gidons Krēmers, vijolnieces Madara Pētersone, Alīna Vižine, Sabīne Sergejeva, altiste Veronika Džiadeka, čelliste Magdalēna Ceple, vibrafonists Andrejs Puškarevs, elektrisko ģitāru spēlēs Kristaps Pētersons. Pie diriģenta pults – Olli Mustonens. Gaidāms Oskara Herliņa jaundarba Mūzika stīgu orķestrim, vibrafonam un elektriskajai ģitārai pirmatskaņojums, Olli Mustonena mūsdienīgi barokālais Trīskāršais koncerts trim vijolēm un stīgu orķestrim, Franča Šūberta mocartiski elegantā Trešā sonatīne vijolei un viens no pēdējiem Alfrēda Šnitkes opusiem Koncerts trim, kurā ievīta Gidona Krēmera vārda muzikālā monogramma GDEs.