Kaut arī dzīvā izpildījuma video ir redzams, ka dziedāt viņa nespēj vispār, šodien būtu grūti atrast meiteni, kuru viņas dziesmas neuzrunā. Pamatīgu akmeņu krusu savā virzienā un tātad nenoliedzami arī uzmanību un popularitāti ir izpelnījies Dienvidkorejas mūziķis Sajs (Psy), kura singla Gangnam Style video kļuva par visvairāk skatīto YouTube kanālā – tā vien šķiet, ka tā fināls nozagts Laura Reinika dziesmai Es skrienu.Neiespējamā atgriešanās
Slavenām grupām izjūkot un paziņojot, ka tas nu gan uz visiem laikiem, fani jau sāk slēgt derības, kad tās atkal sanāks kopā un atjaunosies. Tepat mājās "vienīgo" koncertu jau nospēlējis Jauns Mēness, pasaulē aizgājušā gada festivālu turneju ir pieveikuši The Stone Roses – daļa fanu domā, ka to darīt nevajadzēja, jo jūtas vīlušies. Tikai sajūsmas pilnas atsauksmes dzirdētas par The Rolling Stones 50 gadu jubilejas apvienošanās koncertiem, izņemot pārmetumus par pārāk dārgajām koncertu biļetēm (Ls 100–400), kuru autori ir… nupat Rīgā pabijušie Muse dalībnieki, kuri paši, par spīti superzvaigzņu statusam, deva iespēju sevi redzēt par Ls 25. Šogad latviešu valodā iznākušās Kurta Kobeina biogrāfiskās grāmatas lasītājiem bija iespēja uzzināt, cik viņš bijis neciešams cilvēks, bet tas, protams, neizslēdz muzikālo talantu, tāpēc bez viņa Nirvana nekad nebūs Nirvana. Joprojām dzīvo Kobeina grupas biedru kopā sanākšanu un uzstāšanos ar bītlu veterānu saistīt ar nosaukumu Nirvana ir vairāk nekā perversi – Kobeinam un seram Polam Makartnijam kopīgs tikai tas, ka abi ir kreiļi.
Dīdžej, uzliec šito
Aizvien pieaugošais cilvēku paradums pieprasīt, lai viņu pleijeru austiņās nemitīgi skanošā mūzika piepilda arī telpu, kad viņi savas austiņas noņem, vienmēr tracinājis dīdžejus, kad viņiem prasa uzlikt "kaut ko foršu, dejojamu vai normālu". Latvijā tā ir katra kluba un kroga apmeklētāja individuālā problēma, bet "augšgalā" jeb ASV klubos sāk parādīties tendence pat pasaulslavenus dīdžejus un publikas gaumes noteicējus padarīt par hitu atskaņošanas mašīnām arī no to puses, kuri paši viņus aicinājuši un maksājuši nebūt ne mazus honorārus, tātad pēc loģikas būtu arī jārēķinās, ar ko darīšana. Slavenais DJ Shadow tika patriekts no dīdžeja pults Maiami naktsklubā, jo esot spēlējis mūziku, kas pūlim nav bijusi saprotama. Pirms tam līdzīgs liktenis turpat Maiami jau piemeklējis citu slavenību – soulful house veterānu Denisu Ferreru, kura spēlētā mūzika nav bijusi gana komerciāla.
Pa skuju taku
Laiks un liktenis ir nepielūdzami – arī šis gads no mums aiznesis vairākus mūziķus, kuru atstātos darbus jau klausāmies un vēl klausīsimies gadu desmitiem. Pašā gada sākumā 73 gadu vecumā no dzīves aizgāja blūza un džeza dziedātāja Eta Džeimsa – viena no Amerikas retajām baltajām šo žanru klasiķēm. Arī hiphops ir melnādaino stihija, bet trīs baltie puiši no Beastie Boys, nereti niknajai nopietnībai pretī liekot veselīgu ironiju, ir kļuvuši par spilgtiem stila paraugiem. Viens no viņiem bija Ādams Jaučs (1964–2012). Popmūzikas pasauli asaru jūrā pārvērta Vitnijas Hjūstones, Donnas Sameres un trio Bee Gees dalībnieka Robina Giba nāve. The Beatles dalībnieka Džordža Harisona savulaik par world music krusttēvu nodēvētais indiešu mūziķis, sitāras meistars un, mūsdienu popmūzikas valodā runājot, Noras Džonsas tēvs Ravi Šankars pameta šo pasauli 92 gadu vecumā. Latvija zaudēja, iespējams, vislatviskāko no komponistiem un dziesminiekiem – Uldi Stabulnieku. Aizgājis arī underground aprindās pazīstamais Andris Černovs, kurš savulaik sarīkoja pirmo rokfestivālu Latvijā.