"Gan plānotajā preses konferencē, gan pēc katras izrādes ir paredzēts paust Nacionālā teātra viedokli, ka esam par kultūras sakariem starp tautām, bet kategoriski pret agresiju un asins izliešanu," norāda teātra pārstāve.
Uz Maskavu Nacionālais teātris dodas ar divām izrādēm - Kirila Serebreņņikova izrādi Voiceks, kas ļoti spilgti runā par varas un indivīda attiecībām, un D.Harmsa Veceni Vladislava Nastavševa režijā.
Marta sākumā plašas diskusijas publiskajā telpā izraisīja Jaunā Rīgas teātra (JRT) un Alvja Hermaņa paziņojums par viesizrāžu un citu sadarbības projektu atcelšanu Krievijas teritorijā, tādejādi protestējot pret Krievijas īstenoto politiku Ukrainā. Šī paša iemesla dēļ JRT aktrise Guna Zariņa atteicās spēlēt galveno lomu izrādē Mēdeja Gogoļa centrā no 11. līdz 14.martam. Uz kategorisku kultūras vides pārstāvju rīcību aicināja arī režisors Viesturs Kairišs.
Arī trīs no Latvijas Nacionālā teātra ārštata aktieriem lūdza atcelt paredzētās viesizrādes Maskavā. Toreiz teātra pārstāve Līga Rimšēviča ziņu aģentūrai LETA norādīja, ka režisors Kirils Serebreņņikovs, kas uzaicinājis Nacionālo teātri doties viesizrādēs uz Maskavu, lūdzis teātri nesekot Alvja Hermaņa piemēram.
Savu viedokli par radušos situāciju Gogoļa centra vadītājs paudis arī garā komentārā sociālajā tīklā Facebook. Tajā viņš izteicis nožēlu par to, kā šis "izvēļu laiks" mainījis attiecības sarp latviešu un krievu māksliniekiem.
Pretēji JRT piemēram rīkojies arī Dirty Deal Teatro, neatsakoties no plānotajām viesizrādēm Maskavā, bet izmainot izrādes Nacionālais attīstības plāns
finālu un aicinot skatītājus iestāties par Krievijas karaspēka izvešanu no Ukrainas. Paredzētos koncertus Sanktpēterburgā neatcels arī Valsts akadēmiskais koris Latvija.