Šī gada festivāls norisināsies no 2. līdz 11. septembrim, kad Rīgā un reģionos (Saulkrastos un Limbažos) tiks piedāvātas sešpadsmit latviešu un starptautisku mākslinieku komandu radītas izrādes.
Pēdējā nakts
Šajā reizē Homo Novus ir licis uzsvaru uz sadarbības attīstīšanu ar citām Eiropas valstīm, tā, piemēram, Brēmenes izrāžu nams Schwankhalle pārcelsies uz Rīgu, lai iepazīstinātu ar astoņām piecpadsmit minūšu ilgām izrādēm, kurās piedalās viens mākslinieks un viens skatītājs, tādējādi nodibinot ļoti personisku satikšanos starp brēmeniešiem un rīdziniekiem. Tāpat sadarbībā ar laikmetīgās mākslas festivālu Anti (Somija) tapusi Jāņa Baloža un Noela Kano izrāde Brieža pēdējā nakts. Tās pamatā ir viņu abu piedzīvots stāsts par kādu decembra vakaru, kad drīz pēc izbraukšanas no Klaipēdas ostas uz Rīgu sācies sniegputenis, tāpēc Jānis Balodis izvēlējies braukt pa mazāku lauku ceļu, kur notikusi sadursme ar briedi. Jau pēc savas pirmizrādes Latvijā šī izrāde kopā ar mākslinieku dueta Action Hero projektu Ak, Eiropa dosies uz ziemeļiem – tā ir ceļojoša ierakstu studija, kurā ikviens var iedziedāt kādu sev tuvu mīlas dziesmu.
Starptautiskajā jaunā teātra festivālā Homo Novus atgriezīsies projekts GuČi Fabrika – Kote Haņa Suņiga ar latviešu māksliniecēm Klintu Šintu, Antu Poli un Martu Rubeni mudinās padomāt par lietu reālo vērtību, izmaksām un masveida ražošanas darba apstākļiem. Latvijas pārstāvju kontekstā jāpiemin arī biedrības Sansusī izrāde bērniem Savādi cilvēki stāv ļoti savādi. To veidos Platona Buravicka vokālais cikls baritonam un analogajiem sintezatoriem, kura pamatā ir Daniila Harmsa dzeja bērniem (Kārļa Vērdiņa atdzejojumā). "Tajā būs gan sarežģīta akadēmiskā mūzika, gan spektrālisms, gan mikrotonalitāte, gan reivs – un tas viss domāts bērniem!" atklāj komponists.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 24. augusta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!